Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
10/11/2018 - 12:55

Nowy Sącz: jest nowy dyrektor I LO im. Jana Długosza. Kto nim został?

Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Całe swoje życie zawodowe spędził w murach tej zasłużonej, obchodzącej w tym roku 200 lat istnienia szkoły. Aleksander Rybski, dyrektor "pierwszej budy" przechodzi na emeryturę. Kto go zastąpi? My już wiemy.

W sądeckim ratuszu zebrała się wczoraj komisja konkursowa, której zadaniem było wyłonienie nowego dyrektora tej zasłużonej placówki oświatowej.

Do konkursu ogłoszonego przez prezydenta Ryszarda Nowaka na to stanowisko zgłosiło się trzech kandydatów. Wszyscy to nauczyciele tejże szkoły. O stanowisko dyrektora ubiegali się: Andrzej Padula, nauczyciel języka niemieckiego, Paweł Kwiatkowski, nauczyciel wychowania fizycznego, syn przewodniczącego Rady Miasta Janusza Kwiatkowskiego oraz Jacek Tomasik, nauczyciel historii.

Kilkuosobowa komisja konkursowa zapoznała się wczoraj ze złożonymi ofertami konkursowymi, a potem każdy z kandydatów na dyrektora szkoły prezentował przed własną wizję kierowania szkołą i jej rozwoju. Potem jeszcze kandydaci odpowiadali na dodatkowe pytania zadawane przez członków komisji.

Kto zostanie nowym dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu, komisja zdecydowała w tajnym głosowaniu.

Następcą dyrektora Aleksandra Rybskiego będzie germanista Andrzej Padula, który uczy w sądeckim liceum już kilkanaście lat.

Konkurs musi sie jeszcze uprawomocnić, a nowy dyrektor I LO zostanie powołany na to stanowisko przez prezydenta Nowego Sącza. Będzie sprawował tę funkcję przez pięć najbliższych lat.

Dyrektor Aleksander Rybski kończy swoje obowiązki jako dyrektor szkoły 28 listopada. Przechodzi na emeryturę. Zapewnia, że nie będzie sie na niej nudził.

- Teraz będę miał czas dla siebie i rodziny - mówi Aleksander Rybski. - Już niebawem poszerzy się grono naszych wnucząt. Oczekujemy przyjścia na świat wnuczki. Jeszcze doprowadzę do matury klasę matematyczną, więc, tak jeszcze do końca ze szkołą się nie żegnam, przynajmniej do kwietnia przyszłego roku.

Dyrektor Aleksander Rybski przepracował w I Liceum Ogólnokształcącym 44 lata, w tym 27 na stanowisku dyrektora szkoły.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020