Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
09/09/2020 - 15:50

Nowy Sącz: Jedna klasa w I LO im. Jana Długosza ma zdalne nauczanie. Dlaczego?

Od dzisiaj jedna z klas w I Liceum Ogólnokształcącym z oddziałami dwujęzycznymi im. J. Długosza w Nowym Sączu pracuje zdalnie, ponieważ u jednej z uczennic zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem. Tę informację, którą otrzymaliśmy dzisiaj od naszego czytelnika potwierdziła w rozmowie z portalem Sądeczanin.info wiceprezydent Magdalena Majka, nadzorująca w mieście między innymi sądecką oświatę. Uczniowie pozostałych klas uczą się, oczywiście z zachowaniem obowiązujących procedur normalnie, czyli w trybie stacjonarnym.

Dzisiaj rano odebraliśmy alarmujący telefon on naszego czytelnika:

- Może wam uda się czegoś dowiedzieć – powiedział nasz czytelnik. – Bardzo proszę o potwierdzenie informacji czy w I LO w Nowym Sączu jedna z klas przebywa w domu. Ma nauczanie zdalne, ponieważ u jednej z uczennic stwierdzono zakażenie wirusem COVID-19, a rodzice są na kwarantannie. Szkoła milczy na ten temat.

Próbowaliśmy się dzisiaj kilkakrotnie skontaktować z dyrektorem I LO Andrzejem Padulą. Mimo tych prób nie udało się nam z nim porozmawiać. Był, jak usłyszeliśmy w sekretariacie szkoły, bardzo zajęty.

Zadzwoniliśmy więc do Magdaleny Majki, wiceprezydent Nowego Sącza, która ma w swoim nadzorze sądecką oświatę i od niej dowiedzieliśmy się, że faktycznie taka sytuacja rzeczywiście ma miejsce.

- Rzeczywiście potwierdzam tę informację – powiedziała portalowi Sądeczanin.info wiceprezydent Magdalena Majka. – Otrzymaliśmy ją z I Liceum Ogólnokształcącego. W tej szkole mamy potwierdzony przypadek koronawirusa u jednej z uczennic. W związku z zaistniałą sytuacją wczoraj zostały podjęte wszystkie procedury, jakie obowiązują w takim wypadku.

Czytaj na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu