Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 6 sierpnia. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
21/11/2018 - 21:10

Nowy Sącz: Gdzie parkować przy sądeckim szpitalu? Oto jest pytanie

Na terenie sądeckiego szpitala realizowane są obecnie dwie kluczowe inwestycje. Budowane są nowy pawilon ginekologiczno-położniczy oraz nowe skrzydło centrum Onkologii. Rozpoczęcie tych budów wiąże się, niestety ze znacznym ograniczeniem miejsc postojowych na terenie szpitala.

Jeszcze kilka dni temu można było zaparkować między innymi na parkingu na kilkadziesiąt samochodów znajdującym się za budynkiem Centrum Onkologii. Dzisiaj jest to już niemożliwe. Dlaczego?

Wspomnianego parkingu już nie ma. Został rozkopany. W tym miejscu zostanie wybudowane nowe skrzydło ośrodka onkologicznego.

Dyrekcja placówki, w związku z uszczupleniem miejsc postojowych i utrudnieniami wystąpiła do Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu z wnioskiem o zezwolenie na parkowanie wzdłuż ulicy Młyńskiej, na odcinku od ul. Śniadeckich do ronda.

- Rzeczywiście dyrekcja szpitala zwróciła się do nas z taką prośbą - mówi Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.  - Musimy opracować projekt organizacji ruchu, tak, aby samochody mogły w tym rejonie miasta bezpiecznie parkować. Widzimy możliwość parkowania aut, nie przy chodniku znajdującym się vis, a vis budynku szpitala, ale nieco  dalej. Mam na myśli  rejon przystanku autobusowego, bo są tam dwa pasy ruchu. Oczywiście będziemy musieli przenieść ten przystanek parę metrów dalej. Jest to konieczne, aby samochody mogły się zatrzymywać po tej stronie na jednym pasie ruchu.

[email protected], fot. IM., szpital w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)