Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
21/01/2024 - 12:20

Nowy Sącz 2023 w obiektywie sądeckich reporterów. Zobacz, jak uwiecznili miasto

Jaki był rok 2023? Można będzie to zobaczyć w zabytkowych piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej w Nowym Sączu podczas dorocznej wystawy pt. „Nowy Sącz 2023”, czyli miniony rok w obiektywie sądeckich reporterów. Tradycyjnie też mieszkańcy, którzy przyjdą zobaczyć wystawę znajdą wśród fotografii zdjęcia reporterów „Sądeczanina”.

Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek (22 stycznia) o godz. 17.00 w zabytkowych piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej (ul. Franciszkańska 11).

- Wystawa dokumentuje najważniejsze wydarzenia roku ubiegłego. Tegoroczna prezentacja zdjęć sądeckich reporterów ukazuje rok 2023 – jego najważniejsze wydarzenia gospodarcze, społeczne i kulturalne. Oglądając tę wystawę widzimy jak dużo dzieje się w naszym mieście i jak pozytywnie się zmienia – mówi dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej Marek Rylewicz.

Na wystawie prezentowanych jest około dwieście zdjęć pobranych ze stron Urzędu Miasta Nowego Sącza, „Sądeczanina”, Dobrego Tygodnika Sądeckiego, Gazety Krakowskiej i Radia Eska.

Tegoroczna wystawa jest już 19. edycją. Co roku cieszy się dużą popularnością wśród sądeczan. Od piętnastu lat towarzyszy jej rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Nowy Sącz w obiektywie”, który ma za zadanie promować talenty fotograficzne i Nowy Sącz. Wszystkie zgłoszone na konkurs fotografie zostaną włączone w wystawę, ponieważ też dokumentują wydarzenia i ukazują artystycznym okiem nasze miasto.

Wystawa „Nowy Sącz 2023, czyli miniony rok w obiektywie sądeckich reporterów” to prezentacja warta obejrzenia, można przypomnieć sobie wydarzenia, w których wzięliśmy udział i poznać najnowszą historię naszego miasta.

Wystawę można będzie oglądać do 25 lutego br. w godzinach otwarcia budynku głównego Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

[email protected], fot. RG.Dziękujemy za przesłanie błędu