Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
15/02/2020 - 16:15

Nowy Sącz: 1 marca już bez parkingu na płycie rynku?

Parking znajdujący się na płycie rynku w Nowym Sączu będzie zlikwidowany. Prezydent Ludomir Handzel zakłada, że nie będzie go w tym miejscu od 1 marca.

O tym, że umiejscowienie parkingu samochodowego na płycie rynku, kilka metrów od ratusza nie jest dobrym miejscem mówiło się od lat. O jego przeniesienie w inne miejsce apelowali nie tylko mieszkańcy, ale także radni tej i poprzedniej kadencji.

Argumentowali to tym, że w tak reprezentacyjnym miejscu, a takim jest płyta rynku, parkingu nie powinno w ogóle być.

Przypomnijmy, że o tym, czy pozostawić parking, czy nie w tym miejscu wypowiedziała się większość mieszkańców, która wzięła udział w przeprowadzonej niedawno ankiecie.

Jak już pisaliśmy władze miasta odpowiadając na wolę mieszkańców zdecydowały, że parking znika z płyty rynku, ale, jak również informowaliśmy kilka tygodni temu, władze zdecydowały, że będzie on służył jeszcze do zakończenia ferii zimowych.

Prezydent Handzel zakłada, że parking przestanie funkcjonować w tym miejscu od 1 marca.

- Wszystko wskazuje na to, że stanie się to właśnie od początku marca – mówi gospodarz miasta. – Na płycie pozostawimy kilka miejsc do parkowania dla osób niepełnosprawnych oraz dla samochodów elektrycznych.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)