Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
29/11/2023 - 15:30

Nowe oblicze sądeckiego “Elektryka”. Szkoła przeszła duże zmiany [WIDEO]

Sądecki “Elektryk” mocno zmienił swoje oblicze. Wszystko za sprawą niedawnej termomodernizacji. Komfort pracy w szkole, która od zawsze słynęła ze świetnych wyników uczniów mocno się podniósł. Spójrzcie, jak teraz się prezentuje:

Trwa ofensywa inwestycyjna w nowosądeckich szkołach. W kolejnych placówkach zakończono prace termomodernizacyjne oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. Mowa tutaj  o Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, Zespole Szkół Elektryczno – Mechanicznych oraz Szkole Podstawowej nr 9. 

 Wyremontowane placówki odwiedził prezydent Ludomir Handzel. - Nowosądecka oświata to dla mnie priorytet. Dopiero w tej kadencji zaczęliśmy tego typu remonty w sądeckich szkołach – zaznacza. 

Bardzo dużo działo się w sądeckim “Elektryku”. - Termodernizacja objęła ocieplenie elewacji, izolację i ocieplenie fundamentów, przeróbkę i ocieplenie dachu sali gimnastycznej, zainstalowanie na dachu budynku szkoły baterii paneli fotowoltaicznych o mocy ponad 40 kW. W jej zakres weszła także wymiana wszystkich zaworów grzejnikowych na nowoczesne głowice termostatyczne - informuje Walenty Szarek, dyrektor “Elektryka”.

Swego rodzaju „wisienką na torcie” jest zewnętrzna winda. Została przeszklona, a co za tym idzie jeszcze bardziej efektowna. Całościowo elewacja prezentuje się dużo bardziej okazale niż jeszcze do niedawna.

Aby zobaczyć jak szkoła wygląda po termomodernizacji obejrzyjcie materiał filmowy. ([email protected], wideo: GN)

Projekt pn. "Poprawa efektywności energetycznej w nowosądeckich szkołach" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu