Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
11/05/2021 - 15:35

Nieznośny hałas po remoncie Ogrodowej? Drogowcy nic takiego nie słyszeli

Znieść tego nie można! Taki jest według jednego z mieszkańców hałas po remoncie ulicy Ogrodowej na osiedlu Wólki w Nowym Sączu. Winna ma być… nowa, nietypowa nawierzchnia. Szkopuł w tym, że bezpośrednio do Miejskiego Zarządu Dróg nikt tego do dziś nie zgłaszał.

Nieznośny hałas po remoncie Ogrodowej? Drogowcy nic takiego nie słyszeli

Z takim sygnałem spotykamy się pierwszy raz. Mieszkaniec osiedla Wólki zdecydowanie twierdzi, że po remoncie ulicy Ogrodowej przejeżdżające tędy auta generują wyjątkowo uciążliwy hałas, który niesie się po wszystkich okolicznych nieruchomościach. Nasz Czytelnik jest przekonany, że powodem jest nowa nawierzchnia a dokładniej jej nietypowy rodzaj. Mimo że zaskoczeni od razu skonfrontowaliśmy to z inwestorem, czyli Miejskim Zarządem Dróg. I co z tego wynikło?

- Zgodnie z przekazanymi z MZD informacjami, nie wpłynęły żadne oficjalne skargi na zwiększony poziom hałasu przy ulicy Ogrodowej. Jednocześnie przypominam, że mieszkańcy mogą zawsze w tej i innych sprawach komunikować się bezpośrednio z prezydentem Ludomirem Handzlem [email protected]Mariusz Smoleń kierownik Referatu Komunikacji Społecznej UM w Nowym Sączu.

By stwierdzić, że w danym miejscu jest za głośno, że hałas może być uciążliwy trzeba najpierw dokonać stosownych pomiarów i te zmieszczą się, albo i nie, w zakresie dozwolonym prawem. Jednak by taką procedurę wdrożyć ktoś musi formalnie zgłosić taki wniosek do MZD, do władz miasta, do radnych czy nawet do szefa zarządu osiedla. ([email protected] Fot.: IM archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu