Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
12/09/2023 - 14:50

Nieszczęśliwy wypadek w autobusie MPK w Nowym Sączu. Dwie osoby trafiły do szpitala

Kierowca autobusu MPK chcąc uniknąć zderzenia z samochodem, gwałtownie zahamował i wtedy właśnie doszło do nieszczęścia. Pasażerki straciły równowagę i upadły na podłogę autobusu. Potrzebna była pomoc medyczna. Obie trafiły do szpitala.

Wszystko wydarzyło się w miniony poniedziałek, kilkanaście minut po godzinie dwunastej, na ulicy Tadeusza Kościuszki w Nowym Sączu.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący autobusem marki Solaris, podczas włączania się do ruchu z miejsca dla autobusów, chcąc uniknąć zderzenia z innym prawidłowo jadącym pojazdem, gwałtownie zahamował – wyjaśnia kom. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Zobacz też Z ostatniej chwili: Straszny wypadek w Brzeznej. Lądował śmigłowiec LPR, trwa akcja ratunkowa

Na skutek gwałtownego hamowania, dwie pasażerki autobusu upadły na podłogę doznając urazu. Konieczna była pomoc medyczna. Ratownicy, którzy już po chwili dotarli na miejsce, przewieźli poszkodowane kobiety do szpitala w Nowym Sączu.

- Kierujący był trzeźwy. Z ustaleń policjantów wynika, że nie doszło do kolizji pomiędzy pojazdami. Dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia będą ustalane przez policjantów podczas prowadzonego postępowania – dodaje kom. Justyna Basiaga. ([email protected] Fot. Ilustracyjna RG)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu