Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
09/03/2024 - 16:10

Nie żyje znany lokalny biznesmen. Był wszystkim znany z wielkiego serca

Szybko rozniosła się po Limanowej ta smutna wiadomość. Nie żyje Kazimierz Wojtas lokalny przedsiębiorca, społecznik i człowiek wielkiego serca, budowniczy krzyża na Miejskiej Górze. Miał siedemdziesiąt trzy lata.

W Limanowej znali go wszyscy

Kazimierz Wojtas był właścicielem firmy  Ekopromet. Spółkę prowadził wspólnie z żoną Janiną, która zmarła w sierpniu 2022 roku.  Bardzo za nią tęsknił. Teraz on odszedł na tamten świat. W Limanowej znali go wszyscy.  

Biznesmen był także  aktywnym członkiem Cechu Rzemiosł Różnych w Limanowej, gdzie od wielu lat kierował Komisją Egzaminacyjną Czeladniczo-Mistrzowską przy Izbie Rzemieślniczej – pisze o zmarłym serwis limanowa.in. Był też nauczycielem w limanowskim „Mechaniku”.

Przedsiębiorca zasłynął jako budowniczy monumentalnego krzyża na Miejskiej Górze w Limanowej, wysokiego na 28 metrów i ważącego ponad 17 ton. Dziełem jego firmy jest też krzyż w Bałażówce i  krzyż na górze Paproć.

Jak przypomina lokalny portal, Kazimierz Wojtas remontował również obiekty sakralne,  między innymi bazylikę Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej czy kościół w Limanowej-Sowlinach.

czytaj też Od tej historii chce się płakać. Próbował się ratować. Nie dał rady [ZDJECIA]

Przedsiębiorca uchodził za  człowieka wielkiego serca

  Kiedy w latach  1998-2002 był miejskim radnym, swoją dietę przeznaczał na dożywianie dzieci. Angażował się także w działalność Grupy Podhalańskiej GOPR, sponsorował  wiele uroczystości kulturalnych, wspierał placówki oświatowe w Limanowej i strażaków ochotników.  

Czytaj też Nie żyje znany i lubiany ksiądz. Pracował w parafiach Sądecczyzny  

Ostatnia droga

Rodzina, przyjaciele i znajomi pożegnają Kazimierza Wojtasa 11 marca. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w bazylice Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 14.30.   Zasłużony przedsiębiorca spocznie na cmentarzu parafialnym, w rodzinnym grobowcu, u boku ukochanej żony ([email protected]) fot. ZSTiO Limanowa

.


Dziękujemy za przesłanie błędu