Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 marca. Imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława
22/02/2021 - 11:45

Nie żyje Stanisław Gurba. Służył ludziom, teraz odszedł na wieczną służbę Bogu

W wieku 89 lat zmarł Stanisław Gurba, który był współzałożycielem Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamiannej i jej wieloletnim prezesem. Angażował się także przy budowie dróg, sieci energetycznej i wodociągowej na terenie wioski. Przez wiele lat zasiadał w Radzie Gminy Łabowa. Dał się poznać jako dobry gospodarz.

Śp. Stanisław Gurba urodził się 16 września 1931 roku w Białej Wyżnej koło Grybowa. W 1948 roku przeprowadził się do Kamiannej. Był osobą niezwykle zaangażowaną społecznie. Pomagał przy budowie dróg, sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w swojej wiosce.  

W 1962 roku wspólnie z innymi mieszkańcami Kamiannej, założył Ochotniczą Straż Pożarną, której przez wiele lat był prezesem. Jako strażak służył ludziom aż do końca swojego życia. Miłością do straży zaraził również swoich synów, wnuków i wnuczki.

Przez wiele lat piastował stanowisko prezesa Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Łabowej. Przez osiem lat był także radnym gminy.  

- Dał się poznać jako dobry gospodarz, pomocny sąsiad, wielki działacz społeczny i oddany strażak, który chętnie pomagał innym – tak wspominają go mieszkańcy Kamiannej.

Śp. Stanisław Gurba zmarł w sobotę (20 lutego) w wieku 89 lat. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek (23 lutego) o godzinie 13 w Kościele Parafialnym w Kamiannej. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. OSP Kamianna)Dziękujemy za przesłanie błędu