Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
26/05/2022 - 09:50

To niby nie droga, ale wszyscy tędy jeżdżą. Kierowcy apelują do MZD o pomoc

Wracamy do tematu łącznika osiedla 29 Listopada z ulicą Nawojowską w Nowym Sączu. Czy miasto planuje tu jakiś większy remont? Sprawa jest poważna, bo w ślad za przebudową ulicy Nawojowskiej to jeden z najczęściej wybieranych przez kierowców objazdów w okolicy.

Wspomniany dojazd do Błoni od ulicy Nawojowskiej (zaraz obok byłej siedziby Optimusa) to dziś droga gruntowa, droga wewnętrzna, utwardzana doraźnie tłuczniem, ale stale nadwyrężana przez warunki pogodowe. Gdy trwał remont ulicy 29 Listopada przejazd stał się wyjątkowo chętnie wykorzystywanym przez kierowców objazdem.

Zobacz też: Znów zamykają skrzyżowanie Nawojowska/Traugutta/29 Listopada. I to na kilka dni

Teraz, gdy trwają roboty drogowe na skrzyżowaniu ulic Traugutta, Nawojowska, 29 Listopada jest podobnie. I znów są apele o to, by miasto ten przejazd naprawiło. Co na to Miejski Zarząd Dróg? Nawierzchnia jest na bieżąco utrzymywana i posypywane są ubytki destruktem. Również podczas zamknięcia skrzyżowania na bieżąco zostaną te ubytki uzupełniane – wyjaśnia dyrektor Adam Konicki podkreślając przy okazji, że początkowy odcinek łącznika nie jest w administracji miasta, a tam są największe ubytki oraz dziur.

A my przypomnijmy przy okazji, że problem utrzymania owego łącznika już od wielu lat podnosił – i w zapytaniach, i w interpelacjach – radny Tadeusz Gajdosz. To od niego właśnie się dowiedzieliśmy, że interesujący nas przejazd nie ma nawet statusu drogi. Nawet wewnętrznej. Mało tego, okazało się, żeby taką drogę zrobić, trzeba się uporać z kwestiami własnościowymi i wykupić teren o konkretnych wymiarach. Jednocześnie nie wszyscy na Błoniach pałają entuzjazmem w tej sprawie. Są wręcz tacy, którzy twierdzą, że nie życzą sobie samochodów pod swoimi blokami. Rzecz by można – klasyczny konflikt interesów. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info ES)Dziękujemy za przesłanie błędu