Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 lipca. Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
14/08/2018 - 12:00

Najnowsza atrakcja Nowego Sącza czeka na otwarcie. Kiedy to nastąpi? [ZDJĘCIA]

Plac przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu, na którym stoją kosmiczne rakiety, sznurkowe wieże do wspinaczki, gdzie cieszą oko maty do skakania i wyodrębnione strefy do zabawy dla najmłodszych, jest gotowy. Kiedy można tam będzie wejść?


Obecnie w parku, który powstał na miejscu dawnego, zniszczonego miasteczka rowerowego trwają ostatnie prace wykończeniowe. Teraz teren przy ul. Nadbrzeżnej zmienił się nie do poznania.

Nowy Park Rekreacji Przestrzennej został podzielony na strefy. Jedna przeznaczona jest dla najmłodszych. Milusińscy będą mieli do dyspozycji piaskownice, karuzele, tory przeszkód i inne atrakcje. Dla nieco starszych gotowy jest kosmiczny park linowy.

W trzeciej strefie znajdują się ściany wspinaczkowe, w tym takie, które umożliwiają zabawę nawet małym dzieciom. Jest też miasteczko rowerowe z pełną infrastrukturą do nauki jazdy na rowerze.

Kolejny kącik, z dala od ulic dedykowany jest wszystkim, którzy szukają po prostu ciszy i cienia, a dzięki specjalnie zaaranżowanej przestrzeni z altaną będą mogły tu wypoczywać większe grupy. Jest również nowy amfiteatr. Nastolatków na pewno usatysfakcjonuje zupełnie nowy skatepark.

Prace na terenie parku są na ukończeniu. Prowadzone są tam ostatnie wykończeniowe roboty.  Kostką brukową wykładany jest jeszcze wjazd na teren najnowszej sądeckiej atrakcji.

Sądeczanie bardzo się już niecierpliwią, widząc, że teren parku jest już prawie gotowy. Podchodzą do ogrodzenia i patrzą, z jakich atrakcji będą mogli korzystać.

- Nie wie pani, kiedy ten park zostanie otwarty? – pytają – Chcielibyśmy już z niego korzystać. Wakacje się kończą

- Otwarcie parku planujemy w przyszłym tygodniu – mówi Paweł Badura, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu. – Inwestycja jest praktycznie skończona. Wykonawca zmieścił się w terminie, choć nie ukrywam, że dwa tygodnie kiepskiej pogody, jakie mieliśmy niedawno nieco spowolniły prace. Teren parku będzie monitorowany. Planujemy zainstalować tam kamerę. W godzinach, kiedy park będzie czynny, teren będzie dozorowany przez pracowników MOSiR.

Nową atrakcję nad Kamienicą przez trzy miesiące budowali pracownicy firmy z Wielogłów.   

- Gdyby nie deszczowe dwa tygodnie prace zakończylibyśmy znacznie wcześniej – mówi Jan Leśniak, właściciel firmy, która realizowała to zadanie. – Sądzimy nawet, że dwa tygodnie przed czasem. Pogodowych rzeczy jednak nie przeskoczymy.

Inwestycja ta pochłonęła prawie dwa miliony złotych. Miasto dostało na to zadanie ponad milion złotych unijnego dofinansowania.  

[email protected], Fot. IM.

Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej w Nowym Sączu

Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej w Nowym Sączu
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik