Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
12/05/2020 - 19:50

Na wieczną służbę odszedł Szczepan Męcnarowski, przewodnik górski i ratownik

W wieku 91 lat na wieczną służbę odszedł Szczepan Męcnarowski, działacz PTTK, wieloletni przewodnik górski oraz ratownik Krynickiej Grupy GOPR. Pożegnanie zmarłego odbędzie się we środę, 13 maja.

11 maja w wieku 91 lat zmarł Szczepan Męcnarowski, członek honorowy PTTK, prezes i wiceprezes Oddziału PTTK w Krynicy-Zdroju. Członek Komisji Turystyki Górskiej i Komisji Turystyki Narciarskiej.

Był przewodnikiem górskim i terenowym, pilotem wycieczek, znakarzem szlaków turystycznych. Służył ludziom jako ratownik Krynickiej Grupy GOPR.

- Odszedł z naszego grona Człowiek wielkiego serca, serdeczny Kolega i Przyjaciel- napisali pracownicy i Zarząd Oddziału PTTK w Krynicy-Zdroju.

Za swoją działalność Szczepan Męcnarowski był odznaczony m.in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Polonia Restituta, a także Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Honorową Odznaką PTTK, Honorową Odznaką "Za Zasługi dla turystyki" oraz Medalem 50-lecia PTTK.

Msza żałobna za zmarłego zostanie odprawiona we środę, 13 maja o godz. 9 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Krynicy-Zdroju. Uroczystości pogrzebowe odbędą się na cmentarzu w Krynicy Dolnej o godz. 11.

(MK) fot. ilustracyjne
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu