Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
03/04/2024 - 16:30

Na ulicy Barbackiego w Nowym Sączu już ściągają nawierzchnię. Są utrudnienia [ZDJĘCIA]

Już przed Świętami Wielkanocnymi ruszyły przygotowania do modernizacji tej jednej z kluczowych ulic Nowego Sącza. Jej część została już wyłączona z ruchu. Remont ruszył. O Jaka ulicę chodzi? O ulicę Barbackiego.

Remont ulicy Barbackiego był zapowiadany od dawna. Została zamknięta jej część od ulicy Radzieckiej do ulicy Agaty Konstanty. Zaczął się pierwszy etap modernizacji. Drogowcy już zdejmują starą, bardzo zniszczoną nawierzchnię. To pierwszy etap tej drogowej inwestycji.

Kierowcy uważajcie w tym rejonie miasta, patrzcie na znaki.

To, niestety dodatkowe utrudnienie dla mieszkańców osiedla Wólki. Przypomnijmy, że modernizacja tej ulicy zbiegła się z prowadzoną właśnie potężną inwestycją kolejową.

Ulica Barbackiego, jest niepisanym skrótem, którym można dość szybko dostać się z ulicy Węgierskiej do centrum miasta. Wspomniana ulica od dawna prosiła się o remont.

Zakres prac jest naprawdę duży. Obejmuje: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, roboty ziemne, odwodnienie, wymianę nawierzchni jezdni wraz z podbudową, budowę chodnika (szerokość 2 m.), budowę ścieżki pieszo-rowerowej, budowę zatok postojowych i zjazdów, wymianę krawężników i obrzeży, ścieki, oznakowanie pionowe i poziome oraz montaż nowego oświetlenia ulicznego.

Modernizacja ulicy Barbackiego będzie prowadzona równolegle z pracami prowadzonymi przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu. Na osiedlu Wólki będzie kładziona sieć ciepłownicza, a to oznacza, że mieszkańcy osiedla będą mogli, po zakończeniu remontu, korzystać z ciepła dostarczanego przez MPEC, a nie przez osiedlową kotłownię gazową.

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Dębicy. Remont ul. Barbackiego ma być wykonany do 30 listopada tego roku.

([email protected], fot. TK. MZD), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu