Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
07/02/2020 - 11:55

Mystków-Kamionka Wielka: kolej całkowicie zamknie drogę na tej trasie

Mieszkańców gminy Kamionka wielka, i to nie tylko tych z wymienionych w tytule, czeka w najbliższych dniach wyjątkowe wyzwanie. Kolej musi awaryjnie naprawić wiadukt, więc przejazd przez drogę gminą, która pod nim wiedzie będzie całkowicie zamknięty i to przez kilka dni.

Gmina już podała do wiadomości oficjalny komunikat w tej sprawie, z którego wynika, że sklepienie wiaduktu jest na tyle uszkodzone, że trzeba natychmiast przeprowadzić prace zabezpieczające. Dlatego w dniach od 10 do 14 lutego i od 17 do 21 lutego, czyli aż na 10 dni trzeba będzie zamknąć i to na całkowicie odcinek drogi gminnej Mystków – Kamionka Wielka. Ruch dla samochodów zostanie wstrzymany całodobowo, czyli kolej odstępuje od możliwości przepuszczania aut choćby w nocy, gdy nikt tu już prac prowadzić nie będzie.

Zobacz też: Które drogi Kamionki Wielkiej wyremontują w 2020 roku? Jest już budżet

Jednocześnie spółka PKP PLK, czyli właściciel wiaduktu ma zapewnić bezpieczne przejście pieszym. W jaki sposób? Na razie o szczegółach cisza, ale już wiadomo, że mieszkańców czeka wyjątkowe wyzwanie. Bo jedyną alternatywą przedostania się z Mystkowa do Kamionki Wielkiej i na odwrót będzie objazd przez Cieniawę, czyli przez drogę krajową nr 28 a przecież już 10 lutego kończą się ferie zimowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: Google Street ViewDziękujemy za przesłanie błędu