Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
06/12/2023 - 20:00

Muszynka: kolejne przedłużenie kontroli na polsko-słowackiej granicy. Do kiedy tym razem?

Tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej na przejściu polsko-słowackim, w tym w Leluchowie, Muszynce i Piwnicznej-Zdroju będzie przedłużone do 2 stycznia 2024 roku. Gdzie jeszcze przekroczymy granice?

Tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej na przejściu polsko-słowackim, w tym w Leluchowie, Muszynce i Piwnicznej-Zdroju zostaje przedłużone do 2 stycznia 2024 r. 

czytaj też: Leluchów i Muszynka: kontrole na przejściach granicznych mogą zostać przedłużone

- W celu zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego i porządku publicznego związanego z wystąpieniem poważnego zagrożenia nielegalną imigracją Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker przedłużył tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej na odcinku granicy państwowej z Republiką Słowacką na okres od 4 grudnia 2023 r. do 2 stycznia 2024 r. - czytamy na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Jak informuje MSWiA, w szczególnie uzasadnionych przypadkach Komendant Główny Straży Granicznej może wyrazić zgodę na przekraczanie granicy państwowej przez osoby i środki transportu w innych miejscach. 

czytaj też: Leluchów: po protestach mieszkańców, przejście graniczne Polski ze Słowacją przejezdne

Ruch graniczny funkcjonuje na polsko-słowackich przejściach granicznych: Radoszyce, Barwinek, Muszynka, Leluchów, Piwniczna - Mnišek nad Popradem, Jurgów, Chyżne, Korbielów oraz Zwardoń - Skalité Platforma. 

Od 23 listopada dopuszczono też ruch samochodów osobowych w Chochołowie, Winiarczykówce, Niedzicy i na  Łysej Polanie. Poza tym ruch funkcjonuje w trzech kolejowych przejściach granicznych: Łupków – Palota, Muszyna – Plaveč, Zwardoń-Skalité.

Tymczasowa kontrola graniczna ze Słowacją została przywrócona od 4 października. Potem przedłużono ją od 14 października do 2 listopada, od 3 listopada do 22 listopada, a następnie od 23 listopada do 3 grudnia 2023. (MK), fot. ilustracyjne (MK), Żródło: MSWiA. 


 Dziękujemy za przesłanie błędu