Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
05/05/2017 - 08:30

Matura 2017 w Nowym Sączu: Uczniowie Elektryka matmy się nie boją

274 uczniów, a wśród nich tylko trzy dziewczyny, rozpoczęło o godz. 9 egzamin maturalny z matematyki w Zespole Szkół Elektryczno Mechanicznych w Nowym Sączu. I choć to właśnie ten egzamin budzi wśród zdających największe obawy, to w „Elektryku” matmy się nie boją.

- U nas w szkole matematyka to chyba najłatwiejszy przedmiot. Ja muszę go zdać bardzo dobrze ponieważ chcę iść na studia na AGH lub Politechnikę w Krakowie. Dodatkowo rano byłem w kościele, więc tym bardziej jestem spokojny – mówi Paweł z klasy IV f o profilu elektrycznym.

Oczywiście niektórzy odczuwają lekki stres, ale jednocześnie podkreślają, że czują się dobrze przygotowani do dzisiejszego egzaminu.

- Nastrój mamy bardzo dobry. Wynik też na pewno będzie bardzo dobry – dodają Mikołaj i Hubert z klasy o profilu elektronicznym.

Uczniowie matematyki się nie boją, bo jak podkreśla dyrektor Walenty Szarek, szkołą wypracowała własną metodę nauczania.

– Oczywiście zawsze są osoby, które obawiają się tego egzaminu, ale poświęciliśmy kilka lat na wypracowanie własnej metody, aby matematyka nie była postrachem, ale przedmiotem wręcz przyjemnym – mówi Walenty Szarek.

Zobacz też: Już niedługo, coraz bliżej. Matura 2017 w Nowym Sączu

Większość absolwentów „Elektryka” marzy o studiach technicznych, dlatego też w najbliższy wtorek z matematyką zmierzą się po raz kolejny – tym razem na poziomie rozszerzonym.  Co ciekawe są także uczniowie, którzy już zdobyli indeks na wymarzona uczelnię i kierunek. Dla nich więc matura to jedynie formalność  

Egzamin z matematyki rozpoczął się o godz. 9 i potrwa niespełna trzy godziny. Po południu – o godz. 14. zostanie przeprowadzony egzamin z wiedzy o tańcu.

Zobacz też jak przebiegały wczoraj  (4 maja) egzaminy maturalne z języka polskiego:

Zdjęcia z I LO

Zdjęcia z II LO

Wrażenia maturzystów po egzaminie

(KB)

Fot. KB

Matura w Elektryku
Uczniowie Elektryka matmy się nie boją


Dziękujemy za przesłanie błędu