Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
13/04/2017 - 10:35

Matura 2017 w Nowym Sączu. Kiedy egzaminy? Kiedy wyniki?

Za trzy tygodnie kilka tysięcy młodych ludzi przystąpi do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu – do matury. Od 4 do 26 maja, podczas matury 2017, zmagać się z będą z pytaniami z języka polskiego, matematyki, języka obcego i innych przedmiotów.

Wszyscy maturzyści ze szkół z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego muszą przystąpić do trzech obowiązkowych egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Każdy uczeń jest także zobowiązany do zdania jednego egzaminu pisemnego z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym i do egzaminu ustnego z języka polskiego i języka obcego nowożytnego.

Kiedy odbędą się egzaminy? Harmonogram opublikowała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Ci, którzy uzyskają zgodę dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej będą mogli przystąpić do egzaminu w czerwcu.
 

A dla wszystkich, którym z rożnych przyczyn powinie się noga na egzaminie, będą terminy poprawkowe.

Centralna Komisja Egzaminacyjna informuje, że wyniki matur 2017 będą dostępne w sieci dokładnie 30 czerwca. Na stronie poszczególnych OKE powinny pojawić się tuż po północy, jednak nie wszystkim od razu uda się do nich dostać. Wszystko to przez ogromną liczbę odwiedzin na stronie, która powoduje przeciążenie serwisu i trudności w logowaniu. Ci, którzy zrezygnują ze sprawdzania wyników na stronie OKE będą musieli zaczekać na wyniki do rana 1 lipca, kiedy będą one dostępne na szkolnych tablicach.

Zobacz też: Wyniki będą zmieniać się co godzinę, żadna urna nie zaginie

(KB) Fot. JBDziękujemy za przesłanie błędu