Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
27/05/2024 - 12:20

Mamy czternastu nowych kapłanów. Kilku pochodzi z Sądecczyzny

W minioną sobotę (25 maja), biskup tarnowski Andrzej Jeż udzielił święceń kapłańskich czternastu diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Kilku z nich pochodzi z Sądecczyzny. Końcem sierpnia młodzi księża rozpoczną pracę duszpasterską w parafiach.

Jak co roku, ostatnia sobota maja jest wyjątkowym dniem dla całej społeczności Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a także dla wszystkich kapłanów i wiernych diecezji tarnowskiej. To właśnie w tym dniu, biskup udziela święceń kapłańskich diakonom, którzy przez sześć lat formacji seminaryjnej, przygotowywali się do posługi duszpasterskiej. Nie inaczej było i w tym roku. W minioną sobotę, biskup Andrzej Jeż wyświęcił na kapłanów czternastu diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Aż sześciu z nich pochodzi z sądeckich parafii:

  • Ks. Szymon Cabak z Łabowej
  • Ks. Dariusz Maj z Parafii Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu
  • Ks. Benedykt Mikulec z Czarnego Potoku 
  • Ks. Szymon Musiał z Piwnicznej-Zdroju 
  • Ks. Seweryn Poręba z Mogilna 
  • Ks. Mateusz Wójsik z Marcinkowic

W tym wyjątkowym dniu święceń kapłańskich, młodym księżom towarzyszyli rodzice, rodzeństwo, rodzina, kapłani, parafianie, a także koledzy klerycy i księża przełożeni z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. 

W minioną niedzielę młodzi kapłani odprawili w swoich rodzinnych parafiach pierwszą mszę świętą prymicyjną, a w najbliższych dniach poznają swoje pierwsze parafie, w których od września będą posługiwać jako wikariusze. ([email protected] Źr. Tarnowski Gość Niedzielny, Fot. WSD Tarnów)Dziękujemy za przesłanie błędu