Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
15/03/2020 - 16:00

Mają wielkie serca! Chcą pomagać starszym przetrwać pandemię koronawirusa

Wielokrotnie udowodniliśmy, że w trudnych sytuacjach, w obliczu różnych tragedii sądeczanie potrafią się jednoczyć, są solidarni i wzajemnie służą sobie pomocą. Podobnie jest i teraz, gdy cały świat walczy z pandemią koronawirusa, jak grzyby po deszczu powstają różne oddolne inicjatywy. Jedną z nich wymyślili dwaj mieszkańcy gminy Łącko - Jakub Mrówka oraz Łukasz Setlak.

Łukasz Setlak uczy się w szkole średniej, a Jakub Mrówka studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obaj mieszkają w jednej miejscowości i przyjaźnią się od wielu lat. Teraz, gdy szkoły i uczelnie wyższe zostały zamknięte, nie chcą siedzieć bezczynnie. Wpadli na pomysł, aby w czasie pandemii koronawirusa, pomagać osobom starszym, dla których wirus SARS-CoV-2 stanowi największe zagrożenie. Łukasz i Kuba zaoferowali pomoc w zrobieniu zakupów i dostarczeniu do domu.

- Usłyszeliśmy, że różne instytucje organizują pomoc starszym ludziom. Wpadliśmy na pomysł, aby zorganizować taką pomoc również w naszej gminie. Jeszcze nie otrzymaliśmy żadnych zgłoszeń, ale nie wiadomo, jak długo ta pandemia się utrzyma. Spodziewamy się, że już wkrótce otrzymamy pierwsze prośby – powiedzieli w rozmowie z dziennikarzem "Sądeczanina".

Zobacz też #POMAGAMY! Tworzą się grupy pomocy, ruszamy z infolinią, zajrzyj na Sądeczanina

Pomoc osobom starszym zaoferowali również młodzi strażacy z Muszyny, którzy utworzyli grupę wsparcia dla osób starszych i niesamodzielnych. Podobna grupa pod nazwą "Pomoc Sąsiedzka Sądecczyzna!" tworzy się w Nowym Sączu.

- Nasza grupa ma na celu pomoc w szczególności seniorom i osobom z obniżoną odpornością oraz wszystkim, którzy z różnych względów nie mogą w obecnej sytuacji wychodzić z domu, a potrzebują pomocy w codziennych zakupach, wykupie leków w aptece, wyprowadzeniu zwierzaka oraz w jakiejkolwiek innej sprawie - informuje też Jakub Bocheński na jednym z portali społecznościowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected], Fot. PixabayDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)