Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
22/03/2023 - 09:45

Magiczna bariera została przekroczona! Pani Józefa skończyła sto lat [ZDJĘCIA]

Takie rocznice są zawsze wyjątkowo świętowane. Nie często zdarza się przecież, że ktoś obchodzi setne urodziny. Tą magiczną barierę przekroczyła właśnie pani Józefa z Gorlic. Życzeń i gratulacji nie brakowało!

Setne urodziny mieszkanki Gorlic

Codziennie w naszym regionie tysiące osób obchodzi swoje urodziny. O tym, ile osób dokładnie świętuje w Nowym Sączu możecie się dowiedzieć z naszego, publikowanego co tydzień, kalendarza. Najbardziej wyjątkowe są jednak zawsze setne rocznice. Właśnie obchodziła ją mieszkanka Gorlic – pani Józefa.

Mieszka tam już ponad 35 lat, choć urodziła się w Czermnej. Wcześniej pracowała w sanatorium w Zakopanem. - Zawsze lubiła pracę w ogrodzie. Mimo podeszłego wieku, nadal sama nawleka igłę. Zapytana o receptę na długowieczność z uśmiechem odpowiedziała, że „ten z góry ją trzyma, to jego zasługa” – przekazuje gorlicki Urząd Miasta.

Życzenia dla pani Józefy z Gorlic

Z okazji tak wspaniałej rocznicy, odwiedzili ją samorządowcy. W mieszkaniu pani Józefy pojawili się burmistrz Gorlic Rafał Kukla, przewodniczący Rady Miasta - Robert Ryndak oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich - Małgorzata Tenerowicz.

100 lat to piękny wiek. Są jednak osoby, które żyją jeszcze dłużej. W sierpniu ubiegłego roku zmarła najstarsza Polka – Tekla Juniewicz. Jej wiek robi wrażenie, bo przeżyła aż 116 lat. Najstarszą żyjącą osobą na świecie jest natomiast Maria Branyas Morera, które obecnie ma również 116 lat. ([email protected], fot.: UM Gorlice)

Dziękujemy za przesłanie błędu