Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
24/09/2017 - 11:45

Łuna nad Jaworzną. Stajnia spaliła się doszczętnie [ZDJĘCIA]

Paliła się stajnia połączona z budynkiem mieszkalnym. Pożar wybuchł kilka minut przed godz. 23 w Jaworznej. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale straty sięgają 50 tys. złotych.

Niespokojna była miniona noc dla strażaków z Limanowszczyzny. Około godz. 23 oficer dyżurny limanowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Jaworznej (gmina Laskowa). Na miejsce wysłano siedem zastępów straży pożarnej z JRG Limanowa, OSP Laskowa, Kamionka Mała, Strzeszyc i Ujanowice. Pożar gasiło łącznie 34 strażaków.

Już z daleka było widać łunę ogniową unoszącą się nad płonącym budynkiem. Po przybyciu strażaków na miejsce okazało się, że pali się stajnia, która była połączona z niezamieszkałym budynkiem mieszkalnym obok którego stał dom.

Zobacz także: Czy w Laskowej znaleziono niewybuch? W drodze są saperzy

Jeszcze przed przybyciem strażaków, właścicielowi gospodarstwa udało się wyprowadzić ze stajni zwierzęta.

Gaszenie pożaru zajęło strażakom ponad trzy godziny. Dzięki szybkiej interwencji udało się uratować pozostałe budynki. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak straty jakie ponieśli  właściciele, szacuje się na kwotę około 50 tys. złotych.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. OSP LaskowaDziękujemy za przesłanie błędu