Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
31/10/2020 - 12:15

Łososina Dolna: strażacy z OSP odkażają kościoły i cmentarze

Strażacy z OSP w Łososinie Dolnej, Tabaszowej i Tęgoborzy dezynfekują miejsca użyteczności publicznej. Tym razem akcją odkażania objęli pobliskie kościoły i cmentarze. Wyposażeni są w specjalistyczny sprzęt, a także bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska środki do odkażania. To dzięki nim mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie.

W Łososinie Dolnej trwa dezynfekcja kościołów i cmentarzy. W akcję zaangażowały się jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Łososiny Dolnej, Tabaszowej i Tęgoborzy. Dzięki strażakom mieszkańcy będą mogli czuć się komfortowo i bezpiecznie w przestrzeni publicznej.

Jest to szczególnie ważne dla seniorów, którzy znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka związanego z zakażeniem koronawirusem. Po 61. Roku życia osłabia się bowiem układ immunologiczny, co sprawia, że seniorzy częściej zmagają się z chorobami przewlekłymi.

Czytaj też: Białawoda: ta droga do niedawna była w opłakanym stanie. Jak wygląda teraz?

Gmina apeluje do mieszkańców o stosowanie się w okresie świątecznym do zasad sanitarno-epidemiologicznych obowiązujących aktualnie w naszym kraju.

To nie pierwsza taka akcja strażaków z Łososiny. W maju br. dezynfekowali już siłownie plenerowe, place zabaw, poręcze, ławki, przystanki i tablice informacyjne. Odkażaniem objęto wówczas wszystkie miejsca użyteczności publicznej. Wielogodzinna praca strażaków ma realnie zmniejszyć ryzyko zarażenia koronawirusem. (k.kos@sadeczanin.info, fot. UG Łososina Dolna)Dziękujemy za przesłanie błędu