Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
21/02/2023 - 16:45

Lachy w Warszawie. Pojechali do stolicy spotkać się z prezydentem Joe Bidenem

Chyba wszyscy Polacy słyszeli o dzisiejszej wizycie prezydenta Stanów Zjednoczonych, Joe Bidena w Warszawie. W stolicy nie mogło zabraknąć też delegacji z naszego regionu. Sądeczanie przejechali kawał drogi, aby spotkać się z amerykańskim prezydentem.

Ten dzień z pewnością przejdzie do historii. Dziś w Warszawie Polacy goszczą amerykańskiego prezydenta Joe Bidena. Wczoraj Biden odwiedził ukraiński Kijów, co było najlepszym symbolem mówiącym o sile natowskiego sojuszu. We wtorek, 21 lutego, Joe Biden przebywa w Warszawie.

Cała stolica żyje dziś wizytą amerykańskiego prezydenta. Miasto obstawione jest służbami, których funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo Joe Bidena. Warszawiacy muszą liczyć się dziś z wieloma utrudnieniami, ale dziś mają niepowtarzalną szansę, aby zobaczyć prezydenta Bidena na żywo.

Takiej okazji nie przepuścili też przedstawiciele naszego regionu. W Warszawie przywitał ich Zygmunt Berdychowski. W tłumie w oczy rzucają się kolorowe stroje Lachów Sądeckich. Wśród uśmiechniętych twarzy można dostrzec m.in. Jacka Lelka, burmistrza Starego Sącza.

Spotkanie z prezydentem Bidenem. Fot. ZB

Sądeczanie spotkają się dziś z prezydentem Joe Bidenem podczas przemówienia w Arkadach Kubickiego w ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie. To wydarzenie otwarte dla wszystkich mieszkańców, ale należy się liczyć z kontrolami bezpieczeństwa.

Dzięki swoim pięknym, tradycyjnym, lachowskim strojom sądecka delegacja będzie się wyróżniać. Czy zwrócą uwagę prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena? ([email protected], fot. ZB)Dziękujemy za przesłanie błędu