Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
12/08/2023 - 15:10

Łabowa będzie miała już drugi nowy most w tym roku. Zobacz gdzie

Ledwo ruszyła w Łabowej budowa nowego mostu w Czaczowie w ciągu drogi powiatowej Maciejowa – Barnowiec a już powiat zapowiedział budowę kolejnej nowej przeprawy w tej gminie. Tym razem w ciągu drogi Roztoka Wielka - Roztoka Wielka.

O budowie mostu w Czaczowie pisaliśmy w publikacji Łabowa: rusza budowa nowego mostu w Czaczowie. Jak jeździć w trakcie robót?

Przypomnijmy w skrócie - do końca tego roku - za 1 548 656 zł - stara przeprawa zostanie zastąpiona nową konstrukcją żelbetową o dwóch pasach ruchu wraz z chodnikiem.

Teraz powiat ogłosił budowę mostu dla Roztoki Wielkiej. Chodzi dokładnie o przeprawę znajdującą się 300 metrów od skrzyżowania powiatówki z DK 75. I jak informuje starosta Marek Kwiatkowski nowy most będzie znacznie szerszy. - Oprócz dwóch pasów ruchu zaprojektowaliśmy też chodnik dla pieszych, dzięki czemu znacznie poprawi się bezpieczeństwo w tym miejscu – podkreśla starosta zapowiadając, że przy okazji zabezpieczone zostaną również brzegi oraz dno potoku w sąsiedztwie mostu.

Roboty ruszają już za kilka dni i podobnie jak w Czaczowie mają być gotowe do końca roku. W tym wypadku most będzie kosztował 1 983 862 zł z czego aż 70 procent to dofinansowanie ze Lasów Państwowych. ([email protected] Fot.: PZD) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu