Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
17/04/2024 - 14:30

Którędy teraz trzeba jechać? Kierowcy zdezorientowani na ulicy w Nowym Sączu

Remont ulicy Barbackiego w Nowym Sączu sprawił, że kierowcy muszą poruszać się objazdem. Którędy został poprowadzony? Teoretycznie wszystko zostało zaznaczone na mapce. W praktyce odpowiedniego oznakowania na drodze jednak brakuje.

Remont ulicy Barbackiego w Nowym Sączu

Początkiem kwietnia ruszył remont odcinka ulicy Barbackiego w Nowym Sączu. Obecnie widzimy tutaj głównie pojazdy budowlane. Zerwany został już asfalt. Wjazd od strony ul. Radzieckiej nie jest możliwy.

Zakres prac obejmuje wymianę nawierzchni jezdni wraz z podbudową, budowę chodnika  o szerokości 2 metrów, ścieżki pieszo-rowerowej, zatok postojowych i zjazdów czy też montaż nowego oświetlenia. Równoległe prace prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Na osiedlu Wólki pojawi się sieć ciepłownicza. 

Którędy objazd do Barbackiego

Miejski Zarząd Dróg poinformował, którędy wyznaczony został objazd. Prowadzi przez ulicę Radziecką, Ogrodową i Konstanty. Zwykle przy remontach pojawiają się również żółte tablice z hasłem “objazd”, wskazujące kierunek jazdy. W tym przypadku ich jednak brakuje.

Brak tego typu wskazówek oznacza, że wielu kierowców, zwłaszcza tych niegoszczących na Wólkach zbyt często, po prostu błądzi. Nie brakuje przypadków, w których przejeżdżają skręt w ulicę Konstanty i muszą nawracać. Robią to chociażby na pobliskiej zatoczce autobusowej.

Wydaje się, że odpowiednie oznakowanie skrętu byłoby w tym przypadku dla wielu bardzo pomocne. Nie musieliby niepotrzebnie dodawać drogi. ([email protected], fot.: Rafał Gajewski, Mateusz Pogwizd)Dziękujemy za przesłanie błędu