Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
08/01/2020 - 14:00

Kto w Świniarsku chce wpiąć się do wodociągu? Jest okazja, ale jest też warunek

Ważna informacja dla mieszkańców sołectwa Świniarsko w gminie Chełmiec. Jest szansa na rozbudowę wodociągu a tym samym wpięcie do sieci wodociągowej kolejnych mieszkańców gminy. By przedsięwzięcie mogło zostać zrealizowane niezbędna jest jednak określona ilość deklaracji. Gdzie i jak jest składać?

Kto w Świniarsku chce wpiąć się do wodociągu? Jest okazja

Gmina w ślad za napływającymi sygnałami jest gotowa, by przeanalizować możliwość wpięcia do swojej sieci wodociągowej działek przyległych do ulicy Gajowej (kierunek od Gaju do Szkoły) oraz przysiółków Ulica, Kamieniec i Młynczyska. By tak jednak się stało musi złożyć deklarację odpowiednia ilość mieszkańców. Dlatego wszyscy zainteresowani proszeni są o wypełnianie deklaracji.

Zobacz też: Chełmiec: koniec z kanalizacyjną gehenną w Świniarsku i nie tylko

- Wypełnienie deklaracji zobowiązuje do przyłączenia się do sieci wodociągowej i zgody na wejście w teren podczas prowadzonych prac. Ważne również będzie wypełnienie deklaracji z dopiskiem „nie wyrażam zgody", poprzez który będzie można zweryfikować dokładne miejsca i działki na cele projektowe. Chcę od razu podkreślić, że wszystko będzie zależało od zainteresowania mieszkańców tą inwestycją i mając na uwadze pojawiające się punktowo problemy z jakością wody, z różnych przyczyn, uznaje się za zasadne, aby wodociąg w pierwszej kolejności powstał właśnie w tym kierunku - obrazuje radny Jakub Ledniowski.

Formularze dostępne są u radnych w tym u wspominanego Ledniowskiego, z którym można skontaktować się telefonicznie pod numerem 884 795 719 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem [email protected]

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)