Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
16/10/2018 - 07:45

Krynica znów chce być hokejową potęgą. Początek za półtora miliona

Krynickie Towarzystwo Hokejowe świętuje w tym roku 90-lecie swojego powstania. W urzędzie miasta podpisano list intencyjny w sprawie odbudowy hokeja na lodzie, gdyż uzdrowisko - jak podkreśla Katarzyna Zygmunt, zastępca burmistrza - zbudowane zostało na lodzie i wodzie. Jest kolebką polskiego hokeja i perłą wód mineralnych.

Krynickie Towarzystwo Hokejowe jest kolebką  sportowych talentów. Na tutejszym lodzie grali olimpijczycy m.in.; Eugeniusz Lewacki i Andrzej Zabawa. Tutaj, pod Górą Parkową organizowano Mistrzostwa Polski, Europy i świata. Stąd, jak mówi Katarzyna Zygmunt, list intencyjny ma pomóc odbudować tę dyscyplinę sportu.

W liście intencyjnym czytamy: 

- Klub z 90-letnią historią zasługuje na uczestnictwo w rozgrywkach seniorskich na najwyższym szczeblu. Istotą sukcesu jest zatem odbudowa całej struktury sekcji hokeja na lodzie, pod szyldem Krynickiego Towarzystwa Hokejowego, poczynając od najmłodszych adeptów hokejowego rzemiosła, na seniorskim zespole kończąc. Gmina Krynica-Zdrój świadoma jest, iż bez należytego wsparcia z jej strony, zamierzony cel pozostanie w sferze marzeń.

W związku z tym, podejmuje przez swoich reprezentantów, poprzez podpisanie niniejszego listu intencyjnego pierwszy krok, w kierunku odbudowy Krynickiego Towarzystwa Hokejowego, wyrażając tym samym nadzieję, że lokalna społeczność przyłączy się do realizacji tego projektu”.

List intencyjny wystosowali burmistrz Dariusz Reśko i jego zastępczyni Katarzyna Zygmunt, która jest jedyną w Polsce kobietą sędziująca międzypaństwowe mecze hokeja.

Podpisanie dokumentu ma na celu stworzenie spółki akcyjnej, która  pomoże odbudować krynicki hokej. Miasto obejmie większościowe udziały w Spółce Akcyjnej w wysokości półtora miliona złotych.

(MKA) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020