Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
18/11/2020 - 18:50

Krynica Zdrój: ruszył szpital tymczasowy. Przygotował go TAURON

W Krynicy Zdroju ruszył tymczasowy szpital dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Funkcjonuje w zmodernizowanym, 20. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym. Za jego przygotowanie i uruchomienie odpowiadała spółka Skarbu Państwa Tauron. Na pacjentów czeka 160 łóżek.

Tymczasowy szpital będzie służył mieszkańcom południowej Małopolski. Jest to pierwsza placówka medyczna na południu kraju powstała w ramach strategii rządu zakładającej budowę szpitali tymczasowych w każdym województwie.

Nad zmodernizowaniem 20. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego i przekształcenia go w szpital tymczasowy czuwał Tauron. Dzisiaj placówka została oddana do dyspozycji służbom medycznym.

- W tym trudnym okresie, zdrowie i bezpieczeństwo Polaków są najważniejsze. Spółki Skarbu Państwa zdają kolejny egzamin. Pokazują, że społeczna odpowiedzialność biznesu to część ich DNA - mówi wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.

Szpital tymczasowy powstał w błyskawicznym tempie. Jak już pisaliśmy do dyspozycji szpitala zajętych zostało pięć pięter w przestronnym budynku. Pacjenci będą leczeni w salach 1,2 i 3 – osobowych z łazienkami.

W szpitalu spółka TAURON przeprowadziła wszystkie niezbędne prace budowlane, zainstalowała nowy system zapewniający dostęp do tlenu, system wzywania służb medycznych. Zadbała też o jego wyposażenie w sprzęt medyczny i nowe łóżka szpitalne.

O skali przedsięwzięcia powierzonego spółce przez wojewodę małopolskiego niech świadczy to, że w bardzo krótkim czasie trzeba było ułożyć 3300 m kw. podłogi spełniającej wysokie standardy sanitarne i wykonać inne niezbędne prace.

Czytaj na następnej stronie TUTAJ

Krynica Zdrój: uruchomiono szpital tymczasowy. Przygotował go TAURON
W Krynicy Zdroju uruchomiono tymczasowy szpital dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Funkcjonuje on w zmodernizowanym 20. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym. Za jego przygotowanie i uruchomienie odpowiadała spółka Skarbu Państwa Tauron. Na pacjentów czeka 160 łóżek.


Dziękujemy za przesłanie błędu