Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
31/10/2023 - 23:00

Krynica: w dniu Wszystkich Świętych na cmentarzach odprawione zostaną msze, przejdą procesje

We środę, 1 listopada obchodzimy dzień Wszystkich Świętych. Na cmentarzach w Krynicy msza św. zostanie odprawiona o godz. 14, po niej przejdzie procesja.

1 listopada Kościół katolicki obchodzi dzień Wszystkich Świętych, jedną z najważniejszych uroczystości dla wierzących. Dzień ten kojarzy się z płonącymi zniczami na grobach. Ich blask, wraz z kwiatami zdobiącymi mogiły i rzeszami ludzi pielgrzymującymi cmentarnymi alejkami, tworzy niepowtarzalną aurę. 

To właśnie wtedy każdy z nas zatrzymuje się na chwilę, aby zatopić się w refleksji i modlitwie. Tego dnia Kościół katolicki przywołuje pamięć o wszystkich świętych, znanych i nieznanych, bliskich i dalekich, dawnych i współczesnych.

Księża w parafiach w Krynicy przypominają, że 1 listopada mamy obowiązek uczestniczenia we mszy świętej.

- W związku z uroczystością Wszystkich Świętych możemy zyskiwać odpusty zupełne za dusze w czyśćcu cierpiące, pod zwykłymi warunkami, nawiedzenia cmentarza, życia w stanie łaski uświęcającej, wyznania wiary, modlitwy w intencjach Ojca św., wyzbycia się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.- czytamy na stronie parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

- Odpust ten możemy ofiarować za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.

Na krynickich cmentarzach msza św. zostanie odprawiona o godz. 14, po niej przejdzie procesja.

We środę, 1 listopada, kościele pw. św. Antoniego i Kościele Zdrojowym msze św. jak w każdą niedzielę. Natomiast w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy msze św. będą sprawowane o godz. 7.30, 9.30, 11 i 19. 

1 listopada na cmentarzu zbierane będą ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. (MK) fot. (MK).


 Dziękujemy za przesłanie błędu