Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
31/07/2018 - 12:05

Krynica: przyjdź na komisariat, sprawdź ile masz promili

Obchodzone po raz 23 ogólnopolskie święto policji było powodem wielu spotkań, akademii i okazją do wręczenia odznaczeń. W Krynicy-Zdroju burmistrz Dariusz Reśko przekazał na ręce komendanta komisariatu policji Andrzeja Stacha samoobsługowy alkomat. Zostanie zamontowany w holu jednostki, więc skorzystają na tym wszyscy.

Co roku na polskich drogach zostaje zatrzymanych kilkadziesiąt tysięcy nietrzeźwych kierowców. Według statystyk Komendy Głównej Policji w 2017 roku, policjanci zatrzymali 109 tys. pijanych kierujących. Tendencja jest spadkowa, bo w 2016 było ich aż 115 tys., ale ciągle trzeba pracować, aby tę ilość zmniejszać.

W Krynicy-Zdroju dzięki alkomatowi zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców i turystów, a policja powinna mieć mniej pracy. Alkomat umożliwia, bowiem samodzielne, bezpłatne, szybkie i anonimowe sprawdzenie stanu trzeźwości. Każdy, kto planuje wsiąść za kierownicę, a nie jest pewny czy może, ma szanse sprawdzić to na komisariacie przy ul. Polnej 4 w Krynicy-Zdroju.

Alkomat jest dostępny przez całą dobę, a samo badanie trwa tylko kilka sekund. Urządzenie posiada wszelkie atesty, więc wynik jest w 100 proc. prawdziwy. Alkomat ma instrukcje obsługi i pomiaru może dokonać każdy samodzielnie.

Podczas uroczystości burmistrz Krynicy-Zdroju wręczył także awanse policjantom i podziękował za ich ofiarną służbę, podkreślając, że wzorowa współpraca magistratu z policją ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w regionie.

(KS) fot. KMP w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu