Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
12/03/2023 - 15:50

Krużlowa Niżna: w Dniu Sołtysa zaapelowali do rządu o dodatek emerytalny

Sołtysi zrzeszeni w Stowarzyszeniu Sołtysów Ziemi Sądeckiej podczas Dnia Sołtysa, czyli swojego święta przekazali wicemarszałkowi Sejmu Ryszardowi Terleckiemu, goszczącemu na Sądecczyźnie apel, by osoby, które piastują tę funkcję otrzymywały specjalne świadczenie – dodatek do emerytury.

Członkowie Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Sądeckiej wystąpili - w formie apelu o uregulowanie tej jakże ważnej dla sołtysów kwestii w obowiązujących przepisach prawa.

Członkowie stowarzyszenia, a jest ich w nim zrzeszonych około 200 sołtysów z powiatu nowosądeckiego uważają, że jest już najwyższy czas na zmiany w tym względzie. Sołtysi w apelu precyzują, że zmiany te powinny polegać na przyznaniu wprost w Ustawie o samorządzie gminnym z 8 marca 1990 roku prawa do wypłacania organom wykonawczym sołectw (sołtysom) świadczenia z tytułu wysługi lat.

Sołtysi to pasjonaci i społecznicy. Pełnią ważną rolę w dialogu władz gminy z mieszkańcami. To osoby, do których mieszkaniec może się zwrócić o radę, albo z takim czy innym problemem. Sołtysowanie to praca na pełen etat przez całą dobę.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJ

Dziękujemy za przesłanie błędu