Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
07/07/2023 - 14:20

Koszmarny wypadek podczas prac polowych. Rolnika przejechał traktor

Podczas prac polowych w powiecie gorlickim doszło do koszmarnego wypadku. Rolnika przejechał jego własny traktor. Mężczyzna był przytomny. Sam wezwał pomoc. Choć na pierwszy rzut oka mogło się wydawać, że nic poważnego mu się nie stało, to jednak wszystko wskazuje na to, że doznał obrażeń wewnętrznych, dlatego śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala.

Te dramatyczne sceny rozegrały się dzisiaj w samo południe w Rożnowicach - małej wiosce położonej w gminie Biecz. Podczas prac polowych, mężczyzna wysiadając z traktora, nie zabezpieczył go odpowiednio. Pojazd stoczył się i przejechał po traktorzyście, zatrzymując się kilka metrów dalej w zaroślach. 

- Mężczyzna po wypadku był przytomny. Sam wezwał pomoc - powiedział portalowi "Sądeczanin" asp. szt. Gustaw Janas z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. 

Zobacz też W Korzennej lądował śmigłowiec LPR. Młoda kobieta potrzebowała pomocy 

Na ratunek poszkodowanemu traktorzyście pośpieszyli strażacy z Gorlic i pobliskich jednostek, a także załoga pogotowia ratunkowego i policjanci. Choć na pierwszy rzut oka mogło się wydawać, że rolnikowi nic poważnego się nie stało, to jednak prawdopodobnie doznał obrażeń wewnętrznych, dlatego medycy nie zastanawiając się ani chwili wezwali śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował w pobliżu miejsca wypadku. 

Ratownicy medyczni razem ze strażakami przenieśli rannego mężczyznę na pokład latającej karetki, która następnie przetransportowała pacjenta do szpitala w Tarnowie, gdzie teraz jest badany przez lekarzy. 

Zobacz też Makabryczne odkrycie o poranku. Znalazł w potoku zwłoki mężczyzny

Na miejscu wypadku cały czas pracują policjanci, którzy ustalają, jak doszło do tego nieszczęścia. Z informacji, które naszej redakcji przekazał asp. szt. Gustaw Janas wynika, że traktorzysta był trzeźwy. ([email protected] Fot. Ilustracyjna RG)Dziękujemy za przesłanie błędu