Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
16/01/2020 - 16:40

Korzenna: nowy harmonogram wywozu śmieci i zmieniony przebieg tras

Od stycznia 2020 roku w gminie Korzenna obowiązuje nowy harmonogram wywozu śmieci, z którym część mieszkańców nie zdążyła się zapoznać. Problem dotyczy około jednej trzeciej gospodarstw domowych. Skutkiem tego są worki z wysypującymi się śmieciami leżące przy drogach oraz wałęsające się wokół nich bezpańskie psy i dzikie zwierzęta. Wójt gminy apeluje, aby porzucić stare przyzwyczajenia i dostosować się do nowej rozpiski.

Przypomnijmy, że część wschodnia gminy Korzenna obejmuje miejscowości: Bukowiec, Jasienna, Korzenna, Lipnica Wielka, Łyczana, Niecew, Wojnarowa, a część zachodnia miejscowości: Janczowa, Koniuszowa, Łęka, Miłkowa, Mogilno, Posadowa Mogilska, Siedlce, Słowikowa, Trzycierz.

Zgodnie z zasadami gospodarowania odpadami komunalnymi odpady należy wystawić przed dom najwcześniej w przeddzień zbiórki, wzdłuż wyznaczonych tras odbioru, od godziny 18:00, jednak nie później niż do godziny 8:00 w dniu zbiórki. Ponadto, właściciel nieruchomości ma obowiązek oznakować worki kodem indywidualnie przypisanym do podmiotu wytwarzającego śmieci celem umożliwienia ich identyfikacji. 

Niestosowanie się do powyższych zasad stanowi zaśmiecanie środowiska i grozi mandatem karnym w wysokości nawet do 500 zł.

Na stronie internetowej gminy Korzenna można pobrać kalendarz, w którym zaznaczone zostały dni odbioru śmieci - oddzielnie dla odpadów segregowanych i niesegregowanych - a także szczegółowy plan trasy, która również uległa zmianie. Wójt gminy apeluje też, aby do worków z odpadami segregowanymi nie wrzucać np. słoików z konfiturami lub ogórkami, ponieważ nie ma to nic wspólnego z segregacją śmieci. Zepsuta żywność znajdująca się w rozszarpanych workach wabi bezpańskie psy i dziką zwierzynę, które mogą być agresywne i niebezpieczne dla mieszkańców Korzennej.

[email protected], fot. UG KorzennaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)