Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
08/09/2020 - 11:20

Korzenna: dzięki tym drogom rolnicy będą mogli dojechać do pól uprawnych

W gminie Korzenna trwają prace związane z budową dróg dojazdowych do pól uprawnych, pełniących jednocześnie funkcję łączników między sołectwami. Kiedy remont dobiegnie końca?

Prace powinny zakończyć się na początku października br. Na budowę kolejnych odcinków dróg dojazdowych gmina uzyskała dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Nową nawierzchnią o długości 200 metrów może pochwalić się już Lipnica – Jeżówki. Jak tylko budowlańcy wykonają pobocza, droga będzie mogła być oddana do użytku. Kilka dni temu rozpoczęły się także prace w miejscowości Wojnarowa, a niebawem rozpoczną się w Koniuszowej, Mogilnie i w Siedlcach.

Czytaj też: Korzenna: co się działo podczas wrześniowej sesji? Jakie uchwały podjęli radni?

W sumie gmina wybuduje prawie kilometr dróg betonowych, które ułatwią mieszkańcom dojazd do pól uprawnych, a także poruszanie się między sąsiadującymi ze sobą sołectwami. Prace na tych drogach są ważne, bo ułatwiają codzienne funkcjonowanie rolnikom, a także dojazd do trudno dostępnych miejsc. Jak czytamy na stronie urzędu gminy, dzięki pieniądzom z zewnętrznego funduszu, pozwalającego sfinansować połowę kosztów, zasadniczo zwiększa się zakres realizowanych prac. To małe, jednak niezwykle ważne inwestycje.(k.kos@sadeczanin.info, fot. UG Korzenna)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020