Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
06/04/2020 - 20:10

Koronawirus: znamy już wyniki testu pracownika poczty w Korzennej

Mieszkańcy gminy Korzenna, którzy kilka dni temu odwiedzali pocztę, mogą odetchnąć z ulgą. Wynik testu u pracownika, który dostał ataku padaczki i miał podwyższoną temperaturę, okazał się negatywny.

Kilka dni temu jeden z pracowników poczty, odpowiedzialny za dostarczanie paczek, podczas pobytu na terenie placówki dostał ataku padaczki. Ratownicy medyczni, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, stwierdzili u niego podwyższoną temperaturę.

Procedury są w takim przypadku bezlitosne – w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców podjęto decyzję o odizolowaniu pomieszczeń poczty od reszty budynku Urzędu Gminy i Ośrodka Pomocy Społecznej. Wskutek podjętych działań placówka została również odcięta od dostępu do toalet.

Czytaj również: Duże problemy małych firm, czyli branża kamieniarska w dobie kryzysu

Niedługo później (3 kwietnia br.) zapadła decyzja o zamknięciu placówki do odwołania. Dzisiaj okazało się, że wynik testu na obecność koronawirusa jest negatywny. Z tego względu poczta w Korzennej funkcjonuje tak, jak dotychczas. 

Przypomnijmy, że w placówkach Poczty Polskiej wprowadzone zostały procedury związane z dezynfekcją. Sytuacja w spółce jest na bieżąco monitorowana przez służby odpowiedzialne za zarządzanie kryzysowe, ciągłość działania oraz bezpieczeństwo i higienę.

[email protected], fot. Pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu