Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
15/10/2020 - 15:30

Koniuszowa nie jest już odcięta od Nowego Sącza. Znalazł się przewoźnik

W sierpniu interweniowaliśmy w sprawie mieszkańców Koniuszowej, którzy od czasu wybuchu epidemii codziennie zmagali się z problemem dotarcia do pracy, szkoły czy do lekarza. Całe wakacje młodzież spędziła w rodzinnej miejscowości, do której nie dojeżdżały busy ani autobusy miejskie. Jak jest teraz?

Przypomnijmy: odkąd wybuchła pandemia, Koniuszowa straciła połączenie z Nowym Sączem. – To skandal, żeby w XXI wieku pracujący i młodzież nie mieli jak dostać się do centrum miasta z miejscowości oddalonej o zaledwie 8 km – relacjonowała jedna z mieszkanek.

Czytaj też: No koniec świata. Mieszkańcy Koniuszowej nie mają jak dojechać do Nowego Sącz

Dotychczasowy przewoźnik zrezygnował ze świadczenia usług przewozowych. W rozmowie z "Sądeczaninem" przewoźnik wyznał, że decyzja o zawieszeniu działalności była trudna. Koronawirus spowodował, że frekwencja pasażerów spadła praktycznie do zera. Szkoły nie funkcjonowały, przewoźnik nie miał z czego dokładać do linii, a równolegle musiał opłacać między innymi postoje na dworcach i kierowców.

Zobacz także: Koniuszowa bez autobusu. Dlaczego przewoźnik zawiesił kursy?

Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego w Koniuszowej odbyło się spotkanie z mieszkańcami, którego celem miało być znalezienie rozwiązania. Jak jest teraz? Nic dziwnego, że chętnych na korzystanie z kursów miejscowych autobusów nie brakuje. Największą grupę stanowią uczniowie dojeżdżający do oddalonych o kilka kilometrów od rodzinnej miejscowości szkół. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu