Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
27/05/2020 - 12:05

Koniec z maseczkami. Znamy termin. Co z weselami?

Są dla wszystkich uciążliwe i trudno się w nich oddycha. Mamy dość maseczek. Czy to już wreszcie koniec? Premier Morawiecki obwieścił, że od soboty 30 maja zostaje zniesiony obowiązek zasłaniania nosa i ust na świeżym powietrzu, o ile zachowany będzie dwumetrowy dystans do najbliższej osoby.

Od soboty, 30 maja, sporo się zmieni - zapowiedział premier. Jakie jeszcze szykują się zmiany poza zniesieniem obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu?

W sklepach, restauracjach, kawiarniach czy barach nie będą już obowiązywały limity osób - poinformował  Morawiecki. Obowiązkowe będzie jednak noszenie masek przed zajęciem miejsca przy stoliku oraz dwumetrowe odstępy.

Czytaj też Koronawirus znowu do nas wrócił. Zaatakował małą dziewczynkę

Zostaną też odblokowane zgromadzenia publiczne do 150 osób.  Wracają „normalne” msze w kościołach. Nie będzie już limitu wiernych w świątyniach.

Są też kolejne dobre informacje. Kina, teatry, opery zostaną otwarte. Podobnie jak siłownie, baseny, place zabaw, parki rozrywki czy kluby fitness.

Czytaj też Hejt w sieci, co fascynuje wójta, kto wrzuca Romów z Maszkowic do jednego worka  

Od 6 czerwca będzie można organizować wesela i uroczystości rodzinne do 150 gości. Weselnicy nie będą musieli nosić masek.

[email protected] fot, jmDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)