Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
30/05/2019 - 11:15

Kamionka Wielka: zamkną gminną drogę. Kiedy i gdzie?

Uwaga kierowcy ciężarówek i pojazdów dostawczych z terenu gminy Kamionka Wielka, to komunikat kierowany do Was. 31 maja zostanie zamknięta dla ruchu jedna z gminnych dróg.

Chodzi o fragment drogi Oracze - Kruki Dolne - Doliny w Mszalnicy. Powodem zapowiadanego na piątek zamknięcia drogi jest trwający tu remont. Na szczęście jak podaje Urząd Gminy droga będzie nieprzejezdna jedynie przez jeden dzień. Ograniczenia dotyczą przede wszystkim pojazdów powyżej 3,5 tony, ale drogowcy jednocześnie uprzedzają, że utrudnienia czekają też kierowców pojazdów osobowych.

Urzędnicy apelują do wszystkich o ostrożność i wyrozumiałość.

Zobacz też: Kamionka Wielka: rusza sprawa osuwisk i uszkodzonych dróg. Są pieniądze

A my przypomnijmy przy okazji, że ową drogę remontowano już w czwartym kwartale 2015 roku. Wtedy Kamionka Wielka otrzymała  środki z Budżetu Województwa Małopolskiego  na usuwanie klęsk żywiołowych w infrastrukturze drogowej w kwocie 412 tys. 309 zł. Dzięki temu zastrzykowi finansowemu samorząd wyremontował drogę Pagorek w Mszalnicy, dwa przepusty na drodze Bratyszowiec w Królowej Górnej. Udało się również poprawić stan drogi  w Góralówce w Królowej Polskiej oraz wspomnianą nitkę  Kruki Dolne-Oracze-Doliny w Mszalnicy.

Całkowita wartość prac to ponad 532 tys. zł z czego 80 procent pochodziło z budżetu wojewódzkiego a 20 procent ze środków gminy.

Obecne prace prowadzone są również dzięki dofinansowaniu przyznanemu z tych samych źródeł, który gmina otrzymała już w marcu tego roku. W sumie chodzi o niebagatelą kwotę 1 mln 100 tysięcy złotych, która przeznaczona jest na dwa zadania: remont dróg Jamnica-Góry w Jamnicy, Oracze-Kruczki Dolne – Doliny w Mszalnicy a oraz zlecenie wykonania dokumentacji geologiczno-inżynierskiej na stabilizację osuwiska wraz z odbudową drogi „Wolniki” również w Mszalnicy.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe