Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
03/04/2024 - 12:25

Kamionka Wielka dba o sportowców! Gmina z coraz większą liczbą sportowych inwestycji na koncie

Kamionka Wielka dba o sportowców! Gmina ma coraz większą liczbę sportowych inwestycji na koncie. Oprócz tego co roku w gminie organizowane są rywalizacje sportowe w postaci licznych turniejów i igrzysk. Gmina w 2023 roku wzięła również udział w ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, w której zajęła piąte miejsce!


Ukończenie hali sportowej w Kamionce Wielkiej

Zadanie ukończenia hali w Kamionce Wielkiej było jedną z najważniejszych inwestycji realizowanych w latach 2021-2023. Był to zasadniczo II etap projektu, który obejmował kompleks robót związanych z pracami nad surową bryłą budynku, prace wykończeniowe i pełne wyposażenie obiektu. Dzięki inwestycyjnemu zmysłowi i dozie cierpliwości wójt gminy pozyskał na zadanie wielomilionowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład, które pozwoliło zarówno ukończyć halę, jak i zaoszczędzić środki na szereg innych projektów.

Zgodnie z planem w hali sportowej znalazła się m. in. wielofunkcyjna arena, salka sportowa, widownia, szatnia dla widzów, dwa zespoły szatniowe, magazyn sportowy, pomieszczenia sanitarne i techniczne. Nowa hala, jak wskazuje wójt Andrzej Stanek, stanie się bez wątpienia sportowym i kulturalnym centrum gminy, będąc miejscem organizacji wielu imprez o zasięgu gminnym, regionalnym, a nawet ogólnopolskim. Dzięki ukończeniu obiektu zyskają niewątpliwie nie tylko lokalne kluby sportowe i szkolna młodzież, ale także zespoły ludowe i seniorzy.
 


Wójt Andrzej Stanek wyjaśnia, że na przyszłość planowana jest budowa nowej siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce Wielkiej, która powstanie przy hali sportowej. W 2023 roku dyrektor i pracownicy GOK w Kamionce Wielkiej zdołali już zaliczyć wielki sukces, uzyskując środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na sporządzenie projektu ww. inwestycji. Już niebawem nowa hala będzie więc tętnić życiem, stając się miejscem sportowej rywalizacji, a także zamieniając się bardzo często w świątynię kultury pełną muzyki, śpiewu i kolorów. Nazwa zadania:   Ukończenie i wyposażenie hali sportowej  Przybliżona wartość     9 450 000,00 zł

Modernizacja obiektów sportowych i wspieranie lokalnych klubów

Inwestycje związane ze sportem rozpoczęły się w 2019 roku remontem kompleksu boisk w Kamionce Wielkiej, gdzie wykonano wielofunkcyjne boisko, boisko do gry w piłkę nożną oraz kort tenisowy. Remontami i doposażeniem zostało również objęte boisko piłkarskie w Królowej Polskiej, a także boisko w Królowej Górnej. Oprócz tego, jak wskazuje wójt Andrzej Stanek, we współpracy ze Stowarzyszeniem LGD „Korona Sądecka” zrealizowano budowę dwóch siłowni zewnętrznych w Mystkowie i Mszalnicy.

Na część zadań uzyskano dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i z MSiT. Przybliżona wartość: 1 380 000,00 zł. Planami inwestycyjnymi, jak wyjaśnia wójt, obejmowano również budynki i obiekty służące Ludowym Klubom Sportowym. Przede wszystkim w latach 2021-2023 miała miejsce rozbudowa i modernizacja siedziby LKS Skalnik w Kamionce Małej, na co pozyskano środki z RFIL. Z kolei w latach 2022-2023 wymieniono nawierzchnię boiska LKS Mszalnica, a także zbudowano zaplecze sportowe dla LKS Królovia.

Rok 2023 przyniósł również doposażenie wszystkich klubowych stadionów w bramki stadionowe. Przybliżona wartość: 885 000,00 zł. W latach 2019-2020 osiągnięto również rekord, jeśli chodzi o finansowe wspieranie klubów sportowych (LKS i UKS) na terenie gminy i organizacji pozarządowych, których celem jest promocja sportu. Środki przeznaczano m.in. na szkółki piłkarskie, na zajęcia z piłki siatkowej czy też lekkoatletykę. Wspierano też szkolne kluby sportowe (UKS).


Oprócz tego co roku w gminie organizowane są rywalizacje sportowe w postaci licznych turniejów i igrzysk. Gmina w 2023 roku wzięła również udział w ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, w której zajęła piąte miejsce! Dofinansowania dla klubów sportowych: 499 700,00 zł. (Materiał promocyjny)Dziękujemy za przesłanie błędu