Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
29/08/2022 - 11:30

Joanna Kulig przyjechała na dożynki w Muszynce! Totalne zaskoczenie

Uroczystość dożynkową w Muszynce (27 sierpnia) rozpoczęła msza święta w podziękowaniu za tegoroczne plony, następnie burmistrz Piotr Ryba pokroił dożynkowy chleb, którym częstował zgromadzonych. W dożynkach uczestniczyła aktorka Joanna Kulig.

Msza polowa odprawiona na stadionie w Muszynce, w gminie Krynica-Zdrój rozpoczęła gminne dożynki w podziękowaniu za tegoroczne plony. Przedstawiciele sołectw przeszli w tradycyjnej procesji z wieńcami i darami dożynkowymi, które poświęcił ks. proboszcz Piotr Fiksak.

Następnie burmistrz Piotr Ryba z rąk, starościny i starosty odebrał dożynkowy chleb, który pokroił i częstował nim władze samorządowe powiatu i miasta, księży a także mieszkańców gminy Krynica oraz turystów. 

Na dożynkach niespodziewanie pojawił się gość specjalny - gwiazda filmu, teatru, Joanny Kulig. Aktorka, pochodząca z Muszynki nie tylko wystąpiła na scenie, ale i chętnie pozowała do zdjęć.

Na dożynkach nie zabrakło występów artystycznych sołectw. Każde sołectwo miało swoją reprezentację mieszkańców i rolników, którzy zaprezentowali program artystyczny, specjalnie przygotowany na tę okoliczność.

Występy w sposób wesoły i satyryczny, oceniały rzeczywistość krajową i lokalną, a mianowicie takie zmory dnia codziennego, jak chociażby dziury w drogach. Na scenie zaprezentowały się też zespół regionalny "Pogranicze", a także taneczne Funky Dolls i Krynickie Studio Baletowe im. Władysława Szlęka.

Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały kuchnię z grochówką i bigosem, chleb wiejski ze smalcem, rogaliki i drożdżówki oraz wyśmienite pierogi domowe.

Tradycję dożynkową w gminie Krynica przywrócono po 14 latach, w 2012 roku. Wtedy, 10 lat temu również świętowano w Muszynce. (MK) fot. (MK).   Dziękujemy za przesłanie błędu