Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
11/05/2019 - 12:55

Jeżdżą po mieście i dziękują za nowy most Ryszardowi Nowakowi

„Dziękujemy prezydentowi Ryszardowi Nowakowi za nowy most heleński” – taki napis widnieje na jeżdżącym po mieście billboardzie na kółkach. W ten sposób radni miasta ze stowarzyszenia Wybieram Nowy Sącz przypominają, kto jest ojcem tej długo wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji.

- Nie ma w tym żadnej polityki – tłumaczy Krzysztof Głuc, szef klubu radnych Wybieram Nowy Sącz. – W takiej formie postanowiliśmy podziękować byłemu prezydentowi miasta. Te podziękowania po prostu się Ryszardowi Nowakowi należą. To, że ta inwestycja została zrealizowana to jego ogromna zasługa. Uważamy, że trzeba to było zrobić.

Sądeczanie zastanawiali się też między innymi, czy nowy prezydent Ludomir Handzel zaprosi na tę uroczystość swojego poprzednika - prezydenta Ryszarda Nowaka.

- Na tę uroczystość zaprosiłem nie tylko prezydenta Ryszarda Nowaka. Zaproszenia wystosowałem do wszystkich prezydentów, którzy w ostatnich latach rządzili miastem - rozwiewa ciekawość wielu sądeczan prezydent Handzel.

Zapytaliśmy poprzednika obecnego gospodarza miasta - prezydenta Ryszarda Nowaka, czy weźmie udział w sobotnich uroczystościach otwarcia mostu?

- Oczywiście - odparł były prezydent Ryszard Nowak. - Właśnie otrzymałem pocztą zaproszenie na tę uroczystość i zamierzam z niego skorzystać. Budowa nowego mostu heleńskiego jest można powiedzieć "moim dzieckiem", więc bycie na otwarciu tej przeprawy traktuje jako swój obowiązek.

[email protected], fot IMDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)