Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
19/07/2023 - 17:45

Jest przetarg na budowę nowej siedziby OSP Czaczów. Cała Łabowa na to czekała

Gmina Łabowa ogłosiła właśnie przetarg na budowę budynku garażowo-socjalnego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Czaczowie. Jeśli postępowanie się powiedzie, to już w grudniu tego roku powinniśmy oglądać obiekt w stanie surowym zamkniętym.

Jak czytamy w specyfikacji warunków zamówienia: - Projektowany budynek to jednokondygnacyjny budynek garażowo - socjalny składający się z jednego segmentu w kształcie litery „L”. Budynek zostanie usytuowany równolegle do drogi powiatowej z wejściem głównym od strony południowo-zachodniej. Budynek o konstrukcji murowanej z drewnianym wielospadowym dachem z pokryciem z blachy na podwójny rąbek. Zasilanie w energię elektryczną poprzez złącze pomiarowe. Zasilanie w gaz z istniejącego gazociągu zgodnie z wytycznymi gestora sieci.

Jeszcze kilka szczegółów technicznych. Powierzchnia całkowita zabudowy to niemal 177 metrów kwadratowych a całkowita - 198 metrów kwadratowych z czego powierzchnia użytkowa to prawie 142 metry. 

KGW z Nowej Wsi gotuje tak, że każdego skusi!

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Czaczowie została założona w 1994 roku. Od tego czasu marzeniem strażaków było mieć własne miejsce. Do tej pory strażacy zajmowali pomieszczenia przy budynku Szkoły Podstawowej w Czaczowie. O siedzibie z prawdziwego zdarzenia mowa jest już od lat 90-tych, ale dopiero w zeszłym roku gmina podjęła konkretne działania i zleciła przygotowanie projektu budowlanego. Teraz już dysponuje pozwoleniem na budowę i tym samym mogła ogłosić przetarg na realizację inwestycji. Warto podkreślić, że projekt budynku od początku był konsultowany z samymi strażakami. 

- Oczywiście cały czas będziemy szukać środków zewnętrznych na wykończenie budynku w przyszłorocznym budżecie – podkreśla od początku wójt Łabowej Marta Słaby. – Naszym celem jest zakończyć budowę remizy w Czaczowie w latach 2024/2025. Mam nadzieję, że uda się to zrobić jak najszybciej, choć wpływ na to będą miały również przyznane dofinansowania.

Nowa siedziba OSP ma stanąć na działce nieopodal Szkoły Podstawowej w Czaczowie. Blaszak, który tu dziś stoi, zostanie rozebrany. Strażacy będą mieć do dyspozycji pomieszczenia socjalne, szatnie i magazyny na sprzęt.

Projekt zakłada, że toalety będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. To wszystko dlatego, że w remizie znajdzie się też sala wykładowa, gdzie strażacy mogą gościć różne osoby. Przy sali zamontowany zostanie mały aneks kuchenny. Oferty złożone w przetargu poznamy już na początku sierpnia. - Zarezerwowaliśmy na ten cel 500 000 zł. Z województwa małopolskiego otrzymaliśmy do dofinansowanie w wysokości 29 tysięcy złotych, różnicę wyłożymy z naszego własnego budżetu. Zaplanowane prace budowlane obejmą roboty ziemne, roboty fundamentowe, izolacyjne, wykonanie ścian i konstrukcji nośnej kondygnacji parteru, stropu, więźby dachowej roboty dekarskie - podsumowuje dziś wójt.

([email protected] Fot.: UG w Łabowej) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu