Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
04/09/2020 - 18:45

Jesienna strategia Ministerstwa Zdrowia w walce z COVID – 19. Co się zmienia?

Trzy poziomy szpitalnictwa odpowiedzialne za leczenie pacjentów, włączenie lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w testowanie osób, które wykazują podstawowe objawy zakażenia koronawirusem, rozbudowa sieci punktów drive thru – to tylko niektóre zmiany jakie szykuje Ministerstwo Zdrowia na zbliżającą się jesień w dobie pandemii koronawirusa.

Wiadomo, że jesienny okres wiąże się z tym, że jest to okres sezonu grypowego i różnych wirusowych infekcji.  W tym roku będzie to sezon w dobie pandemii koronawirusa.

Minister zdrowia zaprezentował w czwartek strategię dotyczącą jesiennej walki z COVID-19, która "ma być odpowiedzią na specyfikę tej sytuacji". Szef resortu zdrowia dr Adam Niedzielski pokreślił, że ten okres będzie wyzwaniem ze względu na nakładające się na siebie i trudne do odróżnienia choroby - grypę, infekcje górnych dróg oddechowych i COVID-19.

Minister podczas wczorajszej konferencji prasowej nawiązał do tego, że Polska ma już za sobą etap obrony przed pandemią, podczas którego były stosowane bardzo drastyczne środki, rozwiązania, lockdown, w skali całego kraju.

- Teraz zmieniamy charakter naszego działania, odchodzimy od środków stosowanych w ujęciu ogólnokrajowym, na rzecz środków dedykowanych do regionów. Strategia jest odpowiedzią na zmianę charakteru pandemii.

Składa się ona z czterech obszarów - dodał. 

Czytaj na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu