Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
25/10/2021 - 16:55

Jak wydostać się ze szkoły w Przydonicy? Sołtys prosi o pomoc drogowców

Sołtys Przydonicy w gminie Gródek nad Dunajcem apeluje o ustawienie lustra przy wyjeździe z terenu tutejszej podstawówki na drogę powiatową. Dlaczego i co na to drogowcy?

- Prośbę swą motywuję tym, iż rodzice, nauczyciele oraz mieszkańcy wyjeżdżając w lewą stronę do Nowego Sącza mają ograniczoną widoczność ponieważ zakręt z lewej strony uniemożliwia bezpieczny wyjazd w stronę Sącza – obrazuje obecną sytuację sołtys Iwona Basta.

Zobacz też: Ten przetarg MZD uratuje życie wielu ludziom w Nowym Sączu

- Nie widać nadjeżdżających pojazdów jadących od strony Gródka. Ustawienie lustra drogowego w dużej mierze rozwiązałoby problem – przekonuje.

- Rozeznamy temat – gwarantuje PZD dyrektor Adam Czerwiński, który już zapoznał się z wnioskiem. – Jeśli to droga gminna, publiczna, to sprawa jest jasna i ustawienie zwierciadła należy do administratora drogi. Jeśli natomiast droga jest prywatna, to wskażemy miejsce, w którym właściciel może ustawić takie lustro, ale już na własny koszt  – wyjaśnia. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne Google Street View)Dziękujemy za przesłanie błędu