Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
07/06/2018 - 22:25

Jagoda Barciszewska z Krynicy w programie Mam Talent

Kryniczanka, 23-letnia Jagoda Barciszewska śpiewa sopranem lirycznym. Koncertami i recitalami uświetnia m.in uroczystości i wydarzenia kulturalne uzdrowiska pod Górą Parkową. Właśnie wróciła z przesłuchań do programu „Mam talent” i - podobnie, jak sądecki zespół „No Brothers” - zakwalifikowała się do dalszego etapu.

Mam talent! jest rozrywkowym,  programem nadawanym przez jedną z  komercyjnych stacji telewizyjnych. Jurorzy wyłaniają w nim zwycięzców spośród  uczestników, którzy prezentują swoje wyjątkowe, artystyczne umiejętności.   Właśnie z przesłuchań  wróciła Jagoda Barciszewska,  która  w ubiegłym roku  wygrała Muzyczne Sądeckie Talenty (kategoria studenci),  w konkursie organizowanym przez „Sądeczanina”.  Zachwyciła wtedy  jurorów swoim sopranem lirycznym. -  „Opera – to jest to, co kocham.  Kiedy śpiewam głosem operowym czuję, że  to jest to co powinnam w życiu robić.  Bardzo chciałabym dostać się do szkoły muzycznej, rzetelnie się wyedukować , a następnie rozpocząć karierę”.  – wyznaje  Jagoda.

Zamiłowanie do muzyki rozbudziły w niej mama i babcia, zaś  marzenie o śpiewaniu zrodziło się, gdy była siedmiolatką.  Jako dziecko uczęszczała do  Szkoły Muzycznej, do klasy fortepianu, pobierała też  lekcje gry na gitarze.   Po maturze planowała  studiować na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie.  Jednak nie przeszła egzaminów, co  spowodowało, że  rozwija też   drugą pasję -  język angielski. 

Jagoda   ukończyła studia licencjackie  na wydziale  filologii angielskiej w Państwowej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Teraz zamierza  podjąć studia magisterskie. Ma  też nadzieję studiować w Akademii Muzycznej,  w Krakowie lub  w innym mieście.

(MaK). fot. arch. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu