Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
13/11/2022 - 16:30

Groźny wypadek na DK 75! Bus i samochód osobowy rozbite, trzy osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]

Troje poszkodowanych spośród jedenastu uczestników groźnego wypadku trafiło dzisiaj do szpitala. W Roztoce Wielkiej, w gminie Łabowa zderzyły się dwa pojazdy: Seat Leon i bus (Renault Traffic).

Do zdarzenia doszło o godzinie 10.25. Wypadek wydarzył się na DK 75. To bardzo uczęszczana trasa, którą można dojechać z Nowego Sącza do Krynicy Zdroju.

Do Roztoki Wielkiej pospieszyły natychmiast zaalarmowane o zdarzeniu służby ratownicze. Na miejscu wypadku działali strażacy z Łabowej, Nowej Wsi i Krynicy Zdroju. Przyjechały trzy karetki pogotowia ratunkowego oraz policja.

Kiedy pierwsi ratownicy dotarli na miejsce zdarzenia samochód osobowy znajdował się w przydrożnym rowie natomiast bus (Renault) blokował jeden pas „krajówki”.

W obu pojazdach podróżowało łącznie jedenaście osób, w tym dziewięć w busie. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia sami wyszli z samochodów. Cztery osoby skarżyły się na dolegliwości bólowe. Ratownicy udzielili im pierwszej pomocy medycznej. Ostatecznie karetki pogotowia ratunkowego zabrały do szpitala na badania trzy poszkodowane osoby.

Strażacy zepchnęli busa na pobocze, by nie blokował przejazdu. W trakcie trwania akcji kierowali też wahadłowo ruchem. Na moment został on jednak wstrzymany, gdy wyciągano rozbitego Seata z rowu. Na miejscu wypadku przez kilka godzin pracowali sądeccy policjanci.

- Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas skrętu w lewo w drogę poporządkowaną i zderzył się z samochodem osobowym marki Seat – powiedziała Sądeczaninowi mł. asp. Anna Zbroja-Zagórska z biura prasowego małopolskiej policji. – Są to nasze wstępne ustalenia. Trzy osoby zostały zabrane do szpitala. W tej sprawie będziemy prowadzili postępowanie wyjaśniające.

[email protected], fot. OSP Nowa Wieś.

Groźny wypadek na DK 75! Bus i samochód osobowy rozbite, trzy osoby trafiły do szpitala
Troje poszkodowanych spośród jedenastu uczestników groźnego wypadku trafiło dzisiaj do szpitala. W Roztoce Wielkiej, w gminie Łabowa zderzyły się dwa pojazdy: Seat Leon i bus (Renault Traffic).


Dziękujemy za przesłanie błędu