Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
30/11/2022 - 13:40

Gródek nad Dunajcem: nadzwyczajna sesja w Mikołajki. Jakie uchwały podejmą radni?

W zawrotnym tempie zbliża się koniec roku, a wraz z nim nadchodzi czas pierwszych podsumowań i opracowywania strategii na kolejne miesiące. Dla przedstawicieli gmin jest to także czas intensywnej pracy. O czym radni będą dyskutować podczas najbliższej sesji?

Czytaj też: Promenada wzdłuż Jeziora Rożnowskiego? Nowe atrakcje w Gródku nad Dunajcem już w przyszłym roku

Pierwsza grudniowa sesja rady gminy Gródek nad Dunajcem została zaplanowana na 6 grudnia, na godzinę 14, a to oznacza, że odbędzie się w Mikołajki. Będzie to sesja nadzwyczajna, potocznie traktowana jako sposób na szybkie załatwienie naglących spraw, które wymagają przedyskutowania i przegłosowania przez obecnych na sali radnych, reprezentujących interesy lokalnej społeczności.

Co tym razem wymaga ich głosowania? Oprócz wprowadzenia zmian do statutu gminy Gródek nad Dunajcem radni określą wysokość stawki podatku od nieruchomości. Samorządowcy zagłosują także w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ponadto ustalą wysokość tej opłaty. Część kosztów ma być pokryta z dochodów własnych gminy. Jaka? Tego dowiemy się podczas wtorkowego posiedzenia.

W grudniu spodziewamy się jeszcze sesji podsumowującej działalność gminy w bieżącym roku. Zachęcamy do oglądania obrad radnych przez internet. Po zakończeniu sesji nagranie dostępne będzie w zakładce ”archiwum”. ([email protected], fot. KK)Dziękujemy za przesłanie błędu