Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
30/01/2020 - 10:20

Gospodynie próbują odbudować spaloną świetlicę w Barnowcu. Jak pomóc? [FILM]

26 stycznia nad ranem, mimo wysiłków strażaków, spłonęła dawna szkoła w Barnowcu - ośrodek spotkań i integracyjnych imprez mieszkańców tej miejscowości.

O pożarze starej szkoły w Barnowcu pisaliśmy w sadeczanin.info tego samego dnia: W akcji uczestniczyło w sumie 35 strażaków. Jednak ich wysiłki okazały się próżne – nie udało się uratować wyposażenia. Utratę świetlicy mocno odczuje nie tylko sołectwo Barnowiec, ale cała gmina. Bo to w nim właśnie działało miejscowe koło gospodyń wiejskich, tu odbywały się wszystkie wiejskie zebrania i imprezy integracyjne. Ledwie w przeddzień, czyli 25 stycznia odbyła się tu zabawa z okazji dnia babci i dziadka. Ostatni goście wyszli o godzinie 22. Teraz wszystko przepadło... Czy na pewno?

 

Bo mieszkańcy nie załamują rąk, raczej zakasują rękawy. Krystyna Ziaja, szefowa Koła Gospodyń Wiejskich w Barnowcu zapowiada, że ich siedziba zostanie odbudowana. Na pomagam.pl już pojawiła się zbiórka pieniędzy na odbudowę świetlicy

- Żywioł odebrał nam budynek, który był sercem naszej niewielkiej miejscowości, ale nie nadzieję - mówi Krystyna Ziaja, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Barnowcu. - Tak cieszyliśmy się, że w tym miejscu tętniło życie Barnowca. Ale się nie poddajemy. Wierzymy, że uda się to serce naszej miejscowości odbudować. Mamy nadzieję, że darczyńcy nie zostawi,ą nas w potrzebie i odpowiedzą na nasz apel. Bardzo liczymy na pomoc. O to z całego serca prosimy. Mieszkańcy Barnowca i nie tylko deklarują pomoc przy odbudowie. 

- Około godziny 6 rano wybuchł pożar w naszej wiejskiej świetlicy która była niedawno gruntownie wyremontowana i wyposażona w nowy sprzęt kuchenny . Ogień doszczętnie strawił budynek wraz z wyposażeniem. Było to nasze centrum kultury. My, jako koło gospodyń wiejskich, angażowaliśmy się w życie naszej gminny i naszej społeczności wiejskiej. Chcemy odbudować naszą świetlice , bardzo prosimy ludzi dobrej woli o wsparcie nas w tej trudnej sytuacji - każdy grosz się liczy - napisały gospodynie. - Mamy do Was ogromną prośbę dla Was to może być niewiele a dla nas bardzo dużo . Będziemy bardzo wdzięczni za każdą wpłaconą kwotę i za okazaną pomoc bardzo

- Pożar był ciosem, ale społeczność Barnowca szybko się po nim otrząsnęła i zareagowała - chwali Marta Słaby, wójt gminy Łabowa. - W budżecie gminy mieliśmy zaplanowane odwodnienie tego budynku i przyłączenie go do sieci gazowej, ale teraz, zanim coś postanowimy, musimy zorientować się w kilku kwestiach, choćby wysokości odszkodowania z towarzystwa ubezpieczeniowego - dodaje pani wójt.

[email protected], [email protected], fot. Iga Michalec, OSP Łabowa, Film: Daniel Szlag.

Siedziba Koła Gospodyń Wiejskich w Barnowcu płonęła jak pochodnia
Ogień pochłonął starą szkołę dosłownie w mgnieniu oka


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)