Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
09/09/2020 - 10:50

Duża inwestycja w Łososinie poprawiła bezpieczeństwo w rejonie kościoła i szkoły

Pandemia poważnie zaburzyła tegoroczne procesy inwestycyjne. Jednak nawet to nie przeszkodziło budowlańcom, którzy od wielu tygodni ciężko pracowali przy remoncie drogi w Żbikowicach. Dzięki nim mieszkańcy mogą komfortowo i bezpiecznie dostać się do kościoła i szkoły.

Droga w Żbikowicach (gmina Łososina Dolna) jest już oddana do użytku mieszkańców sołectwa. Położona w okolicy szkoły zniszczona nawierzchnia wymagała pilnej renowacji. Prace obejmowały między innymi przebudowę sieci energetycznej, sieci gazowej, wykonanie robót rozbiórkowych, robót ziemnych, odwodnień, odpowiednią stabilizację gruntu oraz położenie zupełnie nowej nawierzchni asfaltowej.

Czytaj też: Mieszkańcy Łososiny tablicą upamiętnili pilotkę Janinę Lewandowską

Wzdłuż 500 metrów drogi pojawiły się także zjazdy, bezpieczny i przestronny chodnik, oświetlenie oraz oznakowanie. Koszt całej inwestycji wyniósł prawie półtora miliona złotych. Większość kosztów udało się pokryć w ramach dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych, który tym razem na drogę w Żbikowicach przekazał nieco ponad milion złotych.

- To bardzo duża i kosztowna inwestycja, ale dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych udało się ją zrealizować – czytamy wypowiedź wójta Andrzeja Romanka na stronie urzędu gminy. - Powstała nie tylko droga, ale i chodnik z oświetleniem, co poprawi komfort i bezpieczeństwo pieszych, a przede wszystkim dzieci. Przebudowana droga pięknie wpisuje się w otoczenie szkoły podstawowej i kościoła. Jak widać na zdjęciach wysiłek się opłacił. Wciąż mamy sporo do zrobienia, ale wierzę, że w następnych latach, korzystając ze wsparcia środków zewnętrznych, przebudujemy kolejne odcinki dróg gminnych – dodaje wójt. ([email protected], fot. UG Łososina Dolna)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)